1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 5 kilo esrarla yakalandılar
5 kilo esrarla yakalandılar

5 kilo esrarla yakalandılar

Diyarbakır'dan Bursa'ya getirdikleri değeri 25 bin TL olan 5 kilogram toz esrarı jelatin ile kaplayıp eğitimli köpeklerin bulmaması için üzerine slikon boya süren zanlılar, yakalanmamak için uyuşturucuyu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde emanete bıraktıkl

A+A-

iyarbakır'dan Bursa'ya uyuşturucu madde getirileceği ihbarı üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekipleri, 2 ay süren çalışmaların ardından harekete geçti. Polis geçen salı günü 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan kaydı bulunan Çetin Tutuş (30), Fuat Ayyıldız (26) ile Ömer Önder'i (28) Yıldırım İlçesi'nde bulunan bir kamyon garajında pazarlık yaparken gözaltına aldı. Yapılan sorgulamanın ardından zanlıların, yakalanmaması için terminalde emanete koydukları 25 bin TL tutarındaki 5 kilo toz esrarı, jelatin ile kaplayıp üzerine silikon sürdükten sonra boyadığı ortaya çıktı.

Sorgulamalarında emanetteki esrarı satıcılar ile anlaştıktan sonra kendilerine teslim edeceklerini söyleyen zanlılar 'Ulyuştucu ticareti yapmak' suçundan adliyeye çıkartıldılar.