1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 5 ilçenin kaymakamı değişti
5 ilçenin kaymakamı değişti

5 ilçenin kaymakamı değişti

Diyarbakır'da 5 ilçenin kaymakamları değişti. Hani Kaymakamı İsmail Şanlı;Çınar'a atanırken,Çınar Kaymakamı Serdar Köse ,Mülkiye Müfettişi oldu.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan kaymakamlar kararnamesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı.

Söz konusu Müşterek Kararname ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 568 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değişirken, 65 kaymakam adayı eğitimlerini tamamlayarak kaymakamlık görevine atandı.Buna göre; bakanlık merkezinde görevli 24 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirilirken, 14 kaymakam ve 8 vali yardımcısı bakanlık merkezinde değişik görevlere getirildi.

263 KAYMAKAM NAKLEN DEĞİŞTİ

Merkezde görev yapan 2 mülki idare amiri kaymakamlığa, 4 mülki idare amiri vali yardımcılığına, 83 vali yardımcısı naklen yer değiştirirken, 43 vali yardımcısı kaymakamlığa, 1 vali yardımcısı il hukuk işleri müdürlüğüne atandı. 263 kaymakam naklen yer değiştirirken, 62 kaymakam, vali yardımcılığına, 6 kaymakam İl Hukuk İşleri Müdürlüğü'ne getirildi. 2 İl Hukuk İşleri Müdürü naklen yer değiştirirken, başka göreve atanmak üzere 4 mülki idare amiri görevlerinden alındı. Kamu İhale Kurumu'nda başkanlık müşaviri olarak görev yapmakta olan 2 eski mülki idare amiri hukuk müşavirliğine atandı.

5 İLÇENİN KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

Diyarbakır'ın 5 ilçesinde de kaymakamlar değişti. Hani Kaymakamı İsmail Şanlı;Çınar Kaymakamlığı'na atanırken,Hani'nin yeni kaymakamı Karaisalı Kaymakamı Hidayet Sarı oldu.

Çınar Kaymakamı Serdar Köse; Mülkiye Müfettişi olarak atanırken, Lice Kaymakamı Özer Özek;      Ağın Kaymakamlığı'na atandı. Lice'ye Sarıoğlan Kaymakamı Tunahan Efendioğlu ve Dicle'ye de Ahırlı Kaymakamı Remzi Kattaş'ın atanması kararlaştırıldı. Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya'nın Güroymak Kaymakamlığı'na atandığı açıklanırken,bir değişiklik de Silvan'da oldu. Silvan Kaymakamı Yunus Sezer;Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde şube müdürü olurken,Silvan Kaymakamlığı'na Çaybaşı Kaymakamı Berkan Sönmezay atandı.

HABERE YORUM KAT