1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 5. Diyarbakır Kitap Fuarı başlıyor
5. Diyarbakır Kitap Fuarı başlıyor

5. Diyarbakır Kitap Fuarı başlıyor

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 5. Diyarbakır Kitap Fuarı yarın açılıyor.

A+A-

Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuarda, Füruzan, İlber Ortaylı, Ercan Kesal, Canan Tan, İsmail Beşikçi, Murathan Mungan, Mıgırdiç Margosyan, Işık Öğütçü, Necdet Neydim, Büşra Ersanlı, Deniz Kavukçuoğlu, Nazlı Eray, Nedim Gürsel, Adnan Binyazar, Yılmaz Odabaşı başta olmak üzere yaklaşık 300 yazar okurlarla buluşacak.

150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarda konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 50 kültür etkinliği yapılacak. Divan-ü Lügati't Türk'ü gün ışığına çıkaran Ali Emîrî Efendi, ölümünün 90. yılında memleketinde anılacak. Fuar kapsamında düzenlenecek panele Ali Emîrî'nin yaşamı ve eserleri üzerine Fahri Aral ve Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadri Yıldırım konuşmacı olarak katılacak.

Bu yıl 100. doğum yıllarını kutladığımız edebiyatımızın önemli isimleri Orhan Kemal, Orhan Veli ve Oktay Rifat da Diyarbakır Kitap Fuarı'nda sergi ve etkinliklerle anılacak. “Orhan Kemal 100 Yaşında”, “Garip Şairleri 100 Yaşında” ve  “Sakın Şaşırma: Orhan Veli 100 Yaşında” sergileri fuar kapsamında görülebilecek. 24 Mayıs'ta sona erecek fuar ücretsiz ziyaret edilebilir.

HABERE YORUM KAT