1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 47 bıçak darbesine 32 yıl
47 bıçak darbesine 32 yıl

47 bıçak darbesine 32 yıl

Diyarbakır'da cinayete kurban giden taksici 50 yaşındaki Ekrem Kor'u, boğazını kesip 47 bıçak darbesiyle öldürmek suçundan tutuklanan 18 yaşından küçük A.D. ve tutuksuz arkadaşı S.A.'nın yargılanmasına Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

A+A-

Savcı sanıklar hakkında 'Kasten öldürme', 'Mala zarar verme', 'Gece vakti silahla yağma' ve 'Uyuşturucu madde bulundurma' suçlarından 32′şer yıla kadar hapis cezası istedi.

Diyarbakır  Hevsel Bahçeleri'nde 22 Eylül günü boğazı kesilip, 47 yerinden bıçaklanarak öldürülen taksici Ekrem Kor cinayetinin soruşturması tamamlandı. İddianamede sanıklar A.D. ve S.A.'nın önceden tanıdıkları Ekrem Kor'u duraktan çağırıp, taksiyle Hevsel Bahçesi'ne gittiklerini belirten Savcı, şüphelilerin esrar, uyuşturucu hap ve içki içtiklerini kaydetti. DHA'nın haberine göre, şüphelilerin Ekrem Kor'u öldürüp, cep telefonu ve parasını almak için fikir birliği yaparak taksiyle Hevsel'e gittiklerini anlatan Savcı, cinayette kullanılan bıçağın ise bulunamadığını hatırlattı. Şüphelilerin Ekrem Kor'a defalarca bıçakla vurduğunu kaydeden Savcı, maktülün iç organ parçalanması, büyük damar harabiyeti ve iskelet kemik kırıkları nedeniyle öldüğünü belirtti.

Parmak izlerini yok ekmek için taksiyi yakmışlar

İddianameye göre suça sürüklenen çocuklar, öldürdükleri Ekrem Kor'un cep telefonu, para ve aracının anahtarlarını aldı. Taksiye binen şüphelilerin Hevsel'den uzaklaştığını belirten Savcı, olaydan bir gün sonra A.D.'nin, parmak izlerini yok etmek için aracı yaktığını kaydetti. Alınan ilk ifadesinde suçunu kabul eden A.D., “Esrar, uyuşturucu hap ve alkol aldık. Ekrem konuşmak için beni çağırdı. Bana cinsel ilişki teklifinde bulundu. Kabul etmemem üzerine vurmaya başladı. Kendimi korumak için birkaç kez bıçakla vurdum. Daha sonra taksiyi alıp uzaklaştık. Bir gün sonra izleri yok etmek için taksiyi yaktım” dedi.  Mahkemedeki ikinci ifadesinde cinayeti işlediğini reddeden A.D. şunları söyledi:

“Hevsel bahçelerine gittikten sonra K. isimli kişi yanımıza geldi. Bu kişi konuşmak için maktülle birlikte uzaklaştı. Ekrem'den esrar almak için kendisini Dicle İlçesi'ne götürmesini istemiş. Ekrem bunu kabul etmediği için aralarında tartışma çıktı. Bu arada arkadaşım S.A. yanlarına gitti. Tartışma çıkınca S.A. ve K. bıçakları çıkarıp maktüle vurmaya başladı. Ailemi öldürmekle tehdit ettikleri için suçu üstlenmek zorunda kaldım.”

'A.D.'nin üstü başı kan içindeydi'

Olayın diğer şüphelisi S.A. ise esrar içtiklerini doğrulayarak, “Bir süre sonra A.D. maktül ile birlikte bahçeden aşağı doğru yürüdü. 10 dakika sonra bağrışma sesleri geldi. Sonra A.D. üstü başı kan içinde yanıma gelip Ekrem'i öldürdüğünü söyledi. Daha sonra bir parkın kenarına aracı park ettik. A.D. uyuyunca ben uzaklaştım” diye ifade verdi. İddianameyi hazırlayan Savcı, suça sürüklenen çocukların 'Ekrem Kor'u yağma amacıyla öldürdükleri' kanaatine varıldığını da ifade etti. Kapalı celse yapılan duruşmaya tutuklu A.D. ve tutuksuz yargılanan S.A. katıldı. İfadesi alınan A.D. ve S.A. birbirlerini suçlarken, duruşma tanıkların dinlenmesi ve eksiklerin tamamlanması için ertelendi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT