1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 4600 seyirci Diyarbakır'ın ayıbıdır
4600 seyirci Diyarbakır'ın ayıbıdır

4600 seyirci Diyarbakır'ın ayıbıdır

DİYARİNSESİ.ORG - Amedspor'un Salı akşamı oynayacağı Galatasaray karşılaşmasının biletleri tükendi.

A+A-
Amedspor Yönetimi tarafından Cumaretsi günü satışa çıkarılan az sayıdaki biletler çok geçmeden tükendi.
 
Diyarbakır gibi nüfusu Milyonu devirmiş bir kentte sadece tek bir Stadyum var ama o'da çökme tehlikesi nedeniyle sadece 4600 kişiye görmek nasip olacak. 
 
Taraftarlar arasında oldukça eleştiri konusu olan Stad konusunda son sözü İl Güvenlik Kurulu söyledi ve kesinlikle bu karşılaşmaya 4600 kişi ile kısıtlandığı kesinleşti. Taraftarlar ise alınan bu karara çok sert mesajlar verdiler. Sosyal medyadan derlenen eleştiri konusu haline gelen stadyumla ilgili Diyarbakırlı sporseveler yetkililere seslenerek stadın tüm taraftarlara açılmasını istediler." Eğer bir çökme riski varsa orası tamamen kapatılmalı, bu kadar insanı çökme riski olan yere sokmak hangi akla, hangi mantıkla, bilimsellikle örtüşüyor birileri çıksın bunu anlatsın. Ayrıca aynı rapor gereği yaz ayında kentte yapılan Karpuz Festivalinde aynı stada 10 binden fazla kişi alındığından bu yana ne değişti, başka raporlar alındıysa çıksınlar bunuda kamuoyuna açıklasınlar. Böylesine bir karşılaşmayı bütün Türkiye izleyecek, tribünler bomboş, koca Diyarbakır'da başka stad yok, yeni stadın ne olduğu, belli değil, bu nasıl denetleme, bizden yıllar sonra başlayan bir çok kentin stadları tek tek açıldı. Memleketin sahibi yok ki hesap sorsun. 4600 seyirci Diyarbakır'ın ayıbıdır. Rica ediyoruz tüm tribünleri açın, yazık bunca taraftara...'
 
"Tamamına seyirci alınmalı" 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı İhsan Avcı ise  hazırlanan raporun eksik olduğunu ileri sürdü. Deprem yönetmeliğine uygun olmayan bir stadın tamamen kapatılması  gerektiğini savunan Avcı, "Kupadaki Galatasaray ve Eskişehirspor maçlarına yoğun  ilgi var. Tribünün tamamına seyirci alınmalı. Bu maçları futbolseverlerin  izlemesi için imkan sunulmalı" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT