1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 400 öğrenciye yardım
400 öğrenciye yardım

400 öğrenciye yardım

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 11 köy okulunda okuyan 400 öğrenciye, okul çantası ve çeşitli kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

A+A-

Vakıf tarafından, Hani İlçesi'ne bağlı 11 köy okulunda okuyan 400 öğrenciye okul çantası ve çeşitli kırtasiye yardımı yapıldı. Hani Kaymakamı Tahir İğde'nin de katıldığı törenle çanta ve kırtasiye malzemeleri öğrencilere dağıtıldı.

Dağıtım töreninde konuşan Kaymakam İğde, yıl sonuna kadar ilkokul 1 ve 2'inci sınıfta okuyan yaklaşık 2 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtacaklarını belirterek, şöyle dedi:


"Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kaymakamlık olarak çocuklarımızın ve velilerimizin bütçelerine küçük de olsa bir katkıda bulunmak amacıyla içerisinde kırtasiye malzemeleriyle beraber çantalar veriyoruz. Kitaplar devletten, kırtasiye ve çantalar da Hani Kaymakamlığı'ndan diye bir proje başlattık. Bu yıl da özellikle gelir düzeyi düşük ilçe merkezinde ve mahallelerimizde okuyan öğrencilerimize bu dağıtımlarımız devam edecek."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler