1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 400 Bin İİBF'li mezun kadro bekliyor
400 Bin İİBF'li mezun kadro bekliyor

400 Bin İİBF'li mezun kadro bekliyor

İktisadi ve idari bilimler fakültesi yani İİBF mezunları atama bekliyor.

A+A-
Sosyal medya Twitter'da seslerini duyurmayı başaran İİBF mezunları atama istiyor. İİBF atamaları ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak devletten yeni bir düzenleme bekleniyor.
 
400 bin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu kadro için Twitter'ı salladı. Hashtag'lerle kısa sürede Türkiye gündemine girmeye başaran 400 bin İİBF'liye ünlü isimlerde destek verdi. Seslerini Maliye Bakanlığı'na duyurmaya çalışan ve açılan kadro sayısının çok az olduğunu belirten 400 bin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi kadro taleplerini dile getirdiler.
 
İİBF ( İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) mezunları aslında fazla birşey istemiyor, İstedikleri ; görmezden gelinmemek,hor görülmemek,atanmak tek istedikleri adalet aslında…
 
KPSS sınavına giren Her 3 Adaydan 2′si İİBF mezunu fakat İİBF mezunlarına verilen kadrolar ise Mezun sayısına oranla oldukça komik duruyor. Örneğin 2012 KPSS  Lisans Sınavına 920 Bin Aday girmiş bu Adaylardan 350 Bin'i İİBF mezunu. Yani Sınava Giren Sayısının Yüzde 40′ı İİBF mezunu.  2012′de İİBF mezunlarına verilen kadro sayısı  ise oldukça komik rakamlardan ibaret,Toplam Kadro Sayısının Yüzde 5′i bile değil..
 
İİBF mezunlarının haklı oldukları bir diğer konu ise Kendilerine ait Olan kadroların 4001′e açılması Örneğin Maliye Bakanlığı kadrolarının 4001′den tercih yapması Tüm İİBF mezunlarını oldukça mağdur etmekte ve geleceğine karamsar bir şekilde bakmasına sebep olmaktadır.
 
Diyarinsesi.Org ekibi olarak Tüm İİBF'li dostlarımızın yanındayız. 

HABERE YORUM KAT