1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 40 Günlük Sena Nur kısmi felç geçirdi
40 Günlük Sena Nur kısmi felç geçirdi

40 Günlük Sena Nur kısmi felç geçirdi

Diyarbakır'da doğum sırasında kolu kırılan 40 günlük Sena Nur bebek kısmi felç geçirdi. Hasan ve Yasemin Buyruk çifti hastane hakkında şikayetçi oldu.

A+A-

Diyarbakır Bağlar İlçesi'nde yaşayan Yasemin Buyruk (36) 5'ınci çocuğuna gebe kaldı. Hamilelik boyunca doktor kontrolünde olan genç kadın 40 gün önce sancıları artması üzerine özel bir hastanede doğuma alındı. Normal gerçekleştirilen doğumda aksilik yaşandı. Bebek ters gelince tıbbı müdahale gerektirdi. Doğum sırasında bebeğin sağ kol köprücük kemiği kırıldı. Anne karnında alınan bebek solunum zorluğu çekince başka özel bir hastane sevk edildi. Hastanede 5 gün tedavi altında tutulan bebek taburcu edildi.


'SAĞ KOLU TUTMUYOR'

Berber olan baba Hasan Buyruk, Sena Nur ismini verdiği kızının sağ kolunun tutmadığını fark etti. Ortopedi servisine kaldırılan Sena Nur bebeğin kolu alçıya alındı. Ancak bebeğin kolu diğer koluna göre anormal bir durumda olduğunu fark eden aile, yine hastanenin yolunu tuttu. Doğumun gerçekleştiği hastane, 'bu durum normal düzelir' diyerek aileyi gönderdi. Sena Nur'un kolunu sol koluna göre hareket ettirmediğini gören anne Yasemin Buyruk, bu kez başka bir hastaneye gitti. Burada yapılan kontrolde, kötü haberi alan aile yıkıldı. Doktorlar daha henüz hiçbir şeyin farkında olmayan Sena Nur'un kısmi felç olduğunu ve iyi bir tedavi olmaması halinde sakat olacağını söyledi.


DOĞUMU YAPAN DOKTORUN SAVUNMASI


Çocuğunun sakat kalmasının üzüntüsü içerisinde olan berber olan baba Hasan Buyruk, hastane yönetimi ve ameliyatı yapan doktorlar hakkında şikayetçi oldu.

Doğumu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yücel Kutun, “Bebek ters geldiği için zor bir ameliyat oldu. Sezeryan yapacak şansımız kalmamıştı. Müdahale ederken omzunda çıkıntı meydana geldi. Bu doğumlarda sık görülen bir durum. Normal şartlarda 10 gün içinde kendiliğinden iyileşmesi gerekiyordu. Bebeğin kolunun neden iyileşmesi ortopedi uzmanlarının işidir” diyerek kendini savundu.

HABERE YORUM KAT