1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 3.Lig Amed Futbol Turnuvası başladı
3.Lig Amed Futbol Turnuvası başladı

3.Lig Amed Futbol Turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi ve spor kulübü tarafından düzenlenen 3.Lig Amed Futbol Turnuvası başladı.

A+A-

204 sporcunun katıldığı turnuvada maçlarda başarı gösteren sporcular belediye profesyonel takımlara alınacak. Turnuvanın ilk maçı Özgür Gün TV’de canlı yayınlandı.


Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi’nde lise ve ortaokul öğrencilerinin oluşturduğu 17 takımın 2 gurupta mücadele ettiği lig usulü bir ay sürecek 3.Lig Amed Futbol Turnuvası başladı. Turnuva açılışına Kayapınar Belediye Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, Başkan Yardımcıları Nesrin Keskin, İhsan Avcı, kulüp yöneticileri, meclis üyeleri, okul yönetimleri, sporcular ve aileleri katıldı.  Turnuvanın açılışında konuşan Eş Başkanı Fatma Arşimet , “ Özellikle şuan da içinde bulunduğumuz süreç itibariyle çocukların ölmeden, öldürülmeden daha huzurlu daha güvenli bir geleceği hak ettiklerinde inanıyoruz. Bu vesileyle bu sene 3. Düzenlenecek olan ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzelecek 204 sporcunun katılacağı ve bir ay sürecek. Turnuvaya katılan çocuklarımızı yürekten kutluyoruz. Biz bu futbol turnuvasını Cizre’de Silopi’de Sur’da ve Nusaybin’de hayatını kaybeden çocuklara adıyoruz” dedi.


Gençlerimiz ölmesin spor yapsın


Eş Belediye Başkanı M. Ali Aydın ise yaptığı konuşmada, “ Spor yaşamımızda toplumsal barışın ve sağlıklı geleceğin gençlik üzerinden örmenin bir aracıdır. Turnuvaya katılan genç yüreklerimizin toplumsal barışa turnuva vesilesiyle katkı sunacaklarına inanıyoruz. Önümüzdeki yıl yapacağımız turnuvanın daha geniş ve çok geniş kesimlerin katılması için çalışma yapacağız.3. Lig Amed futbol turnuvasının Türkiye’nin toplumsal iç barışına vesilesi olmasını ve yaşanan acıların bir dana yaşanmamasına, çocuklarımızın ölmediği bir yaşam getirmesine vesile olur. Gençlerimiz ölmesin spor yapsın spora gelsin futbol oynasın Türkiye’nin iç barışına katkı sunsun istiyoruz” şeklinde konuştu.


Spor malzemelerini belediyeden


Turnuvanın açılışını ve ilk maçını Özgür Gün TV’de canlı yayınlarken, bir ay süren turnuvaya katılan 204 sporcunun spor malzemeleri belediye tarafından karşılandı. Turnuva boyunca tüm maçları spor kulübü hocaları tarafından izlenerek başarılı futbolcular profesyonel takımlara alınacak.

 

HABERE YORUM KAT