1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 35 Engelli Tatile gönderildi
35 Engelli Tatile gönderildi

35 Engelli Tatile gönderildi

Diyarbakır Valiliği Bedensel, Zihinsel, İşitme ve Görme Engelli Derneklerinin Üyelerinden Oluşan 35 Kişilik Grubu Bir Haftalık Tatil İçin İstanbul'a Gönderdi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği bedensel, zihinsel, işitme ve görme engelli derneklerinin üyelerinden oluşan 35 kişilik grubu bir haftalık tatil için İstanbul'a gönderdi.Diyarbakır Valiliği önündeki Anıt Park'ta düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, 35 değişik derneğin engelli temsilcilerini İstanbul'a yolladıklarını söyledi. Engelli vatandaşların İstanbul Florya Belediyesi'nin Engelliler Yaz Kampı'nda bir hafta tatil yapacağını anlatan Baştürk, "Engellilerin tatil yapması için bir çalışma başlattık. Daha önce 20 engelli vatandaşımızı tatile göndermiştik. Engelliler çok keyif alacağı bir yere gidiyor. Doyasıya yüzecekleri, güneşlenecekleri ve dinlenecekleri bir yer. Program bir hafta sürecek." diye konuştu.

 Görme engelli vatandaşlardan Ahmet Yener, böyle bir programda yer aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Yener, "Önümüzdeki senelerde her bir dernekte en 15 - 20 kişi tatile gidecek. Bu yıl her dernekten bir temsilci gidiyor. İnşallah güzel bir tatil olur." ifadelerini kullandı. Görme engellilerden Emrah Sızan ise İstanbul'a ilk kez gideceğini söyledi. Sızan, "Güzel bir tatil olacağına inanıyorum. Valilimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Diyarbakır'da oluşturdukları Özürlü Hizmetleri Koordinasyon ve Değerlendirme Kurulu sayesinde özürlü vatandaşlara sunulan hizmetlerin sağlıklı şekilde yürütülmesini sağladıklarını anlatan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Otay Taş ise her ay toplanan kurulun sorunları kısa sürede çözdüğünü söyledi.

Kurulun çalışmaları kapsamında haziran ayında 20, bugün ise 35 engellinin tatile gönderildiğini anlatan Taş, bütün masrafları Diyarbakır Valiliğinin karşıladığını belirtti.