1. HABERLER

  2. SPOR

  3. '3.5 aydır göçebe hayatı yaşıyoruz'
'3.5 aydır göçebe hayatı yaşıyoruz'

'3.5 aydır göçebe hayatı yaşıyoruz'

Aylardır ilçede yaşanan olaylar nedeniyle sahasından ayrı kalarak, evine hasret şekilde zorunlu olarak deplasman maçlarına giden Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Cizrespor’un teknik direktörü Hasan Vezir, Özgür Haber Gazetesine önemli açılamalard

A+A-

3.5 yadır ilçeye giremiyorlar


İlçede cereyan eden şiddet olayları nedeniyle henüz taraftarlarıyla buluşamadıklarından dert yakınan Vezir, “Yaklaşık 3. 5 aydan bu yana ‘sırtımızda bohçamız’ misali ellerimizde bavullarımızla, bir o memlekette bir bu memlekette gezinip duruyoruz. Kelimenin tam anlamıyla göçebe hayatı yaşıyoruz. Artık maçlarımızı Cizre’de oynamak ve taraftarlarımızla buluşmak istiyoruz” dedi.
 
Hazan Vezir, Özgür haber’e konuştu


Sezon açılışından bu hana iç saha maçlarını, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Tunceli’de oynayan Cizrespor, bu hafta deplasmanda oynayacakları Tekirdağspor maçı hazırlıklarını sürdürdüğü Diyarbakır’da Diyarbekirsporlu yöneticilerin devreye girmesiyle Olimpia Spor Tesislerine misafir oldu ve burada ağırlık çalıştı.  Sezon açılışından bu yana ilçede yaşanan şiddet olayları nedeniyle Cizre’ye gidemeyen ve bütün idman ve maçlarının bölgedeki diğer kentlerde yapan yeşil kırmızılı takımın teknik direktörü Hasan Vezir, arkadaşımız Şehmus Kızılaslan’a önemli açıklamalarda bulundu.
 
“Maçlarımızı Cizre’de oynamak istiyoruz”


Cizrespor olarak Türkiye’de göçebe hayatı yaşadıklarını anlatan Vezir, “Lig öncesinde yine bildik olaylar nedeniyle hazırlık döneminde bile Cizre’ye giremedik. Lig başladı, neredeyse ilk devrenin sonlarına yaklaştığımız bu dönemde bile henüz taraftarımızla buluşmuş değiliz. Antrenman ve maçlarımızı Güneydoğudaki kentlerde yapıyoruz. Ellerimizde valizlerimizle ha bire il il dolaşıyoruz. Bu göçebe hayatı ister istemez takımı olumsuz etkiliyor. Buna rağmen lige tutunmaya çalışıyoruz. Umarım bu olaylar bir an önce son bulur ve biz de maçlarımızı bundan böyle Cizre’de oynayarak taraftarlarımızla kucaklaşırız” dedi.
 
Vezir’den teşekkür


Vezir daha sonra Diyarbekirspor Başkan Vekili Cemal Doğrul ve kendilerine tesislerini ücretsiz açan Olimpia Fitness Center Spor Salonu sahipleri Mehmet Yazar ile Veysi Süngü’ye teşekkür etti.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler