1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 32 Köye 420 adet çöp konteyneri
32 Köye 420 adet çöp konteyneri

32 Köye 420 adet çöp konteyneri

Temizlik alanında yeni projelerle çevreci politikalar üreten Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bu kez de köy statüsünden mahalle statüsüne geçen 32 köye toplamda 420 adet çöp konteyneri aldı.

A+A-

İlçe genelinde uygulanmaya başlayan konteyner sistemiyle, özellikle koku, bakteri, hastalık ve benzeri istenmeyen sonuçların önüne geçerken, görsel kirliliği de tamamen ortadan kaldırıyor.

Periyodik aralıklarla bırakılacak olan çöp konteynerlerinin 80 tanesi de şehir merkezine yerleştirilecek. Yenişehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda bu konteynerlerin hangi yerleşim noktalarına konulacağı hakkında muhtarlarla birlikte karar alındı.
 
“Temizlik çalışmalarımız sürüyor”
 
Toplantıya Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Selim Kurbanoğlu, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Halik Eyüpoğlu, Temizlik İşleri Müdür Vekili Fahri İsmailoğlu, HDP-DBP Yenişehir ilçe yönetimi, muhtarlar ve mahalle meclis temsilcileri katıldı. İlçenin genel temizlik çalışmalarının devam ettiğini belirten Kurbanoğlu, Belediye olarak ilçenin temiz ve yaşanabilir bir görünüme kavuşturulması, vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri her zaman öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT