1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 300 Öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı
300 Öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı

300 Öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı Çok Programlı Lise'de (ÇPL) eğitim gören 300 öğrenciye tablet bilgisayar dağıttı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nca ülke genelinde başlatılan "Eğitimde Fatih Projesi" kapsamında Hani ilçesi ÇPL'de okuyan 300 öğrenciye tablet dağıtıldı.

Hani ÇPL'de yapılan tablet bilgisayarı dağıtımı törenine İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Tezer Güner, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Ergül, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Hani ÇPL Müdürü Ganim Ölmez'den çalışmaları ve öğrencilerin okulda gördükleri eğitim hakkında bilgi alan Kaymakam Sarı, okulda bir dizi incelemelerde bulundu. Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı ve beraberindekiler daha sonra sınıflara geçerek akıllı tahta başında ders gören öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Kaymakam Sarı öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, ”Sizleri okulunuzda ziyaret etmek beni oldukça mutlu ediyor, bana okul yıllarımdaki öğrencilik günlerimi hatırlatıyor. Bugün buraya hükümetimizin, gençlerimizin yetişmesine yönelik hazırlamış olduğu önemli bir projenin ayağını teşkil eden fatih projesi kapsamında siz öğrencilerimize tablet bilgisayar dağıtımını yapmak için geldik. Projenin amacı okullarımızda okuyan gençlerimizin eğitim alanında bilgisayar teknolojisi ile tanışıp, ders çalışmalarında çağın gereği olan, öğrenmeyi kolay yoldan daha çabuk bir şekilde sağlayan tablet ve akıllı tahtalarımızla eğitim ve öğretime yeni bir ivme kazandırmaktır.

Şimdiye kadar akılı tahtalarla derslerinizi yapıyordunuz inşallah bundan sonra tablet bilgisayarlarınızı da kullanmak sureti ile eğitim düzeyinizin daha üst seviyelere çıkacağına inanıyorum. Daha önce tablet bilgisayarları öğretmenlerinize vermiştik, bugün de siz sevgili öğrencilerimize veriyoruz” dedi.

Daha sonra Kaymakam Sarı ve beraberindeki heyet tablet bilgisayarları dağıttı.

(İÜ-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT