1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 30 Yıl sonra sağlığına kavuştu
30 Yıl sonra sağlığına kavuştu

30 Yıl sonra sağlığına kavuştu

DİYARBAKIR- Beynindeki kitle nedeniyle acı çeken ve Kastamonu, Ankara ve İstanbul'daki hastanelerde aynı hastalıktan 8 defa ameliyat olan 72 yaşındaki kadın, Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

A+A-
Beynindeki kitleden dolayı çektiği acılar nedeniyle hayatı alt üst olan ve 30 yıldan beri bu rahatsızlıkla savaşan 72 yaşındaki Şefika Yıldırım, Kastamonu, Ankara ve İstanbul'daki hastanelerde 8 defa aynı hastalıktan ameliyat olmasına rağmen sağlığına kavuşamadı. 11 çocuk annesi Şefika Yıldırım en son geldiği Dicle Üniversitesi Hastanelerinde yapılan 9. ameliyatında sağlığına kavuştu.
 
Son olarak annesini götürdükleri Ankara'daki hastane doktorunun “Bu ağır bir ameliyattır. Bu riski alamayız” cevabını alınca memleketi Diyarbakır'a döndüklerini belirten Mehmet Yıldırım, “Umudumuzu yitireceğimiz bir anda bir yakınının tavsiyesi üzerine Dicle Üniversitesi Hastaneleri Beyin ve Sinir Cerrahisine başvurduk. Burada Doç. Dr. Cüneyt Göçmez ile görüştük. Dr. Cüneyt Göçmez'den olumlu cevap alınca ameliyatına karar verdik” dedi.
 
9. AMELİYATINDA SAĞLIĞINA KAVUŞTU
 
Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında olan Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, “Hastamız 72 yaşında beyninde büyük bir tümörüyle bize başvurdu. Bizden önce 8 kez ayni tümür nedeniyle değişik illerimizde ameliyat olmuş fakat tümür tamamen alınmadığı için şikayetleri devam ediyordu. Hasta bize geldiğinde ileri derecede uykuya meyilliydi. Konuşamıyordu. Yaptığımız başarılı ameliyatla beynindeki tümörü tamamen çıkardık. Portakal büyüklüğünde bir tümördü. Hastamızı bir gün yoğun bakımda tuttuk. İkinci gün normal yatağına aldık. Hastamız şu an konuşabiliyor. Rahatça hareket edebiliyor” diye konuştu.
 
“BU AMELİYATLAR ZOR AMELİYATLAR”
 
Bu tür ameliyatların çok zor olduğunu belirten Doç. Dr. Cüneyt Göçmez açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
“Bu tür ameliyatlarda cerrahi ne kadar çok yapılırsa bizim cerrahimizde o kadar güçleşiyor. Hastamız daha önce 8 ameliyat geçirdiği için ameliyatı zor bir ameliyattı. Buna rağmen ameliyatını başarıyla gerçekleştirdik. Ben özellikle bunu vurgulamak istiyorum. Bugün Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde beyin tümürleri, vesküler cerrahi adı altında birçok ameliyat başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Halkımız farklı illere tedavi için gidip mağdur olmayı gerektirecek bir durum yoktur. Her türlü cerrahiyi hastanelerimizde yapabiliyoruz.”
 
30 YILDAN BERİ BU RAHATSIZLIĞI ÇEKİYOR
 
30 yıl aradan sonra annesi sağlığına kavuşan Mehmet Demir, “Annem Ankara, İstanbul ve Kastamonu'daki hastanelerde 8 defa beyin tümörü ameliyatı oldu. Bir türlü iyileşmedi. En son Ankara'ya götürdüm. Oradaki hocamız, hastanın durumu ağır olduğundan dolayı ameliyat yapamayacağını söyledi.
 
Bizde mecburen memleketimiz olan Diyarbakır'a geri döndük. Tam umudumuzu kaybedeceğimiz bir sırada bir yakınımızın tavsiyesi üzerine Dicle Üniversitesi Hastaneleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi Doç. Dr. Cüneyt Göçmez hocamıza başvurduk. Hocamız hastamızı gördükten sonra bu ameliyatı yapabileceğini söyledi. Bizde hocamızdan cesaret alarak ameliyat etmesini istedik. Hastamızı hocamıza emanet ettik. Çok şükür hastamız 30 yıl aradan sonra sağlığına kavuştu. Şimdiye kadar hastalarımızı Ankara, İstanbul ve diğer batı illerine götürüyorduk.
 
Birçok maddi ve manevi zorluklar çekiyorduk. Şimdi DÜ Hastaneleri'nde her türlü ameliyatlar başarıyla yapılıyor. Evimizin önünde, hiçbir zorluk çekmeden, maddi külfete girmeden ve hiçbir ücret ödemeden, ilgi ve alaka görerek hastalarımızı sağlığına kavuşturuyor. Cüneyt hocamızın şahsında tüm hastane yönetimine, doktorlarımıza ve tüm beyin cerrahi personellerine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT