1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 30 Ekim Cuma tatil olacak mı?
30 Ekim Cuma tatil olacak mı?

30 Ekim Cuma tatil olacak mı?

29 Ekim'in Perşembe gününe denk gelmesi '29 Ekim tatili kaç gün olacak?' sorusunu akıllara getirdi. Cuma günü de tatil edilirse çalışan kesim 4 gün tatil yapacak. 1 Kasım'ın seçim günü olması durumu etkileyecek mi?

A+A-

Bu sene 29 Ekim Perşembe gününe denk geliyor. 30 Ekim Cuma gününü de resmi tatile eklemek isteyen çalışanlar haftasonu ile birlikte 4 günlük bir tatil yapmış olacak.

Ama bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Seçimlerin de 1 Kasım Pazar gününe gelmesi 4 günlük tatil planlarını sekteye uğratıyor. Bayram tatili hakkındaki resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. 
 
30  EKİM CUMA TATİL Mİ?
 
29 Ekim Perşembe gününe geldiği için cuma günü izin alan çalışanlar dört gün tatil yapabilecek. Turizmde 'seçim olmasa' 150 bin kişilik bir 'iç turizm' hareketliliği beklenen bu tarihlerde seyahat talebinin yarı yarıya düşmesi bekleniyor.
 
4 GÜNLÜK TATİL FIRSATI, HEYECANLA RESMİYET KAZANMASI BEKLENİYOR
 
Henüz resmi olarak erken seçim tarihi açıklanmamış olsa da, muhtemelen 1 Kasım Pazar günü Türkiye sandık başına gidecek ve yaklaşık 59 milyon seçmen oy kullanacak. 1 Kasım turizm için yüksek sezona denk gelmiyor; ancak 29 Ekim cumhuriyet bayramı'nın perşembe gününe gelecek olması 4 günlük tatil yapma fırsatı anlamına geliyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler