24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya23 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

3. Yapı Denetimi Sempozyumu Diyarbakır'da yapılacak

3. Yapı Denetimi Sempozyumu Diyarbakır'da yapılacak

31 Ocak 2013 Perşembe 10:17

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır ve Ankara şubeleri tarafından düzenlenecek olan “3. Yapı Denetimi Sempozyumu”, 5-6 Ekim 2013'de Diyarbakır'da gerçekleştirilecek.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, ilki Kasım 2009 tarihinde, ikincisi Kasım 2011 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen "Yapı Denetimi Sempozyumu"nun üçüncüsü 5-6 Ekim 2013 tarihinde Diyarbakır'da gerçekleştirilecek. İMO Diyarbakır ve Ankara şubelerinden sempozyumun amacına ilişkin yapılan açıklamada, yapı denetim sisteminin bireysel ve toplu kullanımlı her türlü yapının hizmet süreci boyunca güvenli hizmet vermesini sağlayacak temel bir düzenleme olduğu belirtilerek, kapsamı sadece konut yapılarıyla sınırlı olmadığı, toplu sosyal hizmet veren idari kamu binaları, eğitim tesisleri, sağlık yapıları, özel ortak kullanımlı iş ve işyeri binaları dahil olmak kaydıyla tüm bina türlerini içine aldığı hatırlatıldı.

İnşaat mühendisliğinin, meslek odalarını da kapsayan kurumsal yapılanması çerçevesinde yapı denetimi olayının gerçekleşmesindeki mesleki yetkinlik ve başarı mertebesini belirleyen en önemli unsurlardan biri olduğunu ifade edilen açıklamada, “Bu açıdan bakıldığında doğru işleyen bir yapı denetim sistemi kurulabilmesi yapı denetiminin bütünlüklü bir bakış açısıyla ele alınmasını ve tüm boyutlarıyla incelenmesini gerektirmektedir. Bu doğrultuda ilgili kişi ve kurumların bir araya getirilerek mevcut durumun, sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılması ve geleceğe yönelik belirlemelerin ve saptamaların paylaşılması sempozyumun temel amacıdır” denildi.

Sempozyumun konuları

Sempozyumun konulara arasında, “Yapı denetim tarihçesi ve deneyimleri”, “Yapı denetimi ve iş yönetimi”, “Yapı stokunun değerlendirilmesi ve yapı denetimin kentsel dönüşümdeki yeri”, “Planlama ve imar uygulamaları”, “Etüt ve proje uygulamaları”, “Yapı malzemeleri ve yapı üretim uygulamaları”, “Denetimin ekonomiye etkisi”, “Kamusal denetim ve meslek etiği” ve “Afetlerin sosyo-ekonomik ve psikolojik etkileri” yer alıyor.

Sempozyum sekreteryasında İMO Diyarbakır Şube Sekreteri Barış Çetinkaya ve İMO Ankara Şube Sekreteri Murat Karacaoğlu görev alırken, Sempozyum Düzenleme Kurulu, Sempozyum Bilim Kurulu ve Sempozyum Danışma Kurulu oluşturuldu.

Okunma Sayısı : 8137
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com