1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 3 atıcı milli takıma alındı
3 atıcı milli takıma alındı

3 atıcı milli takıma alındı

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi kapsamında Diyarbakır’dan 3 atıcı milli takıma alındı.

A+A-

Milli antrenör Akgün, “3 sporcumdan sonra iki atıcım daha barajı geçti” dediDiyarbakırlı atıcılar başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi kapsamında 3 sporcu ay yıldızlı forma altında Türkiye’yi temsil etme hakkını elde etti.

Diyarbakır bölge antrenörü Abdurrahman Akgün, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesinde 9 sporcusunun yer aldığını söyledi.Akgün, 9 sporcudan 3’nün milli takıma yükseldiğini ve 2 sporcunun da barajı geçtiğini belirtti.
 
2 SPORCU DAHA YOLDA

Akgün, atıcılığın Diyarbakır’da çok iyi gittiğini ve başarılı sporcuların arttığını kaydetti.Akgün, şöyle dedi: “Federasyonumuzun büyük destek verdiği Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesi bütün hızıyla devam ediyor. Bu projenin bir ayağı da Diyarbakır’da hayata geçti. İlk etapta 9 sporcu bu projede yer aldı. Yılmaz Akgün, Esin Akgün ve Şehmus Güzel milli takımda yer alarak, Türkiye’yi temsil etme hakkını elde ettiler. Bu sporculardan sonra iki atıcımız daha önemli bir başarı gösterdi. Kısa süre önce bu iki sporcumuz Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri projesinin belirlemiş olduğu barajı geçti. Yani onlarda Türkiye adına müsabakalara katılacaklar. Bizim için çok önemli sonuçlar elde edildi.”

Akgün bu projenin devam edeceğini ve önemli sporcuların kazanılması için çalışmaların devam edeceğİz, dedi..

HABERE YORUM KAT