1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 2.El oto alımında sahte vekaletlere dikkat
2.El oto alımında sahte vekaletlere dikkat

2.El oto alımında sahte vekaletlere dikkat

2. El otomobil alacaklar dikkat!İnternet üzerinden 2. el otomobil arayanlara uyarılarda bulunuldu. Sahibinden otomobil alacaklar bunlara mutlaka dikkat etmeliler

A+A-
İkinci el oto alırken bizzat ruhsat sahibinden aracı almaya çalışılması gerektiği ifade edildi. İşte 2. el otomobil için internette arama yapanlara önemli tavsiyeler...
 
Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, ikinci el oto alım satımının geçen yıla göre normal seyrinde devam ettiğini, satışlarda çok ciddi artış yaşanmadığını söyledi. Yanık, “Artık oto alım satımında, yazın gelmesi, okulların kapanması veya bayram beklenmiyor. Türk milletinde artık bu anlayış kalkmış durumda. Yılın her ayında ikinci el oto alım satımı yapılıyor. İhtiyacı olan bu zamanları beklemeden aracını satıp alıyor. Araç artık bir ihtiyaç. Araç alımının artık zamanı, saati yok. İnsanlar beklemeden araç ihtiyacını gidermek zorundalar” dedi.
 
 
 
“İNTERNETTEKİ FİYATLAR SANAL FİYAT”
 
İkinci el oto alım satım ile ilgili uyarılarda bulunan Yanık, "İkinci el oto alım satımında aracı mutlaka görün ve araştırın. İnternetteki fiyatlara takılmayın. İnternetteki fiyatlar sanal ve abartılı fiyatlar. Mutlaka alacağınız aracı görün. Bilinen, tanınan, vergi levhası olan, işyeri açma ruhsatı olan yerlerden bu araçları alın. Pazarlığı yaptıktan sonra, Türkiye'nin her yerinde ekspertiz servisleri var, bu servislere mutlaka aracı gösterin. Tatmin olmuyorsanız kendi tamircinize gösterin. Bunda da tatmin olmuyorsanız yetkili servislere gösterin” diye tavsiyede bulundu.
 
 
 
“SAHTE VEKALETLER HAVADA UÇUYOR”
 
Vekaletli satışlar konusuna da dikkat çeken Yanık, “Mümkün mertebe vekaletli satışlardan uzak durun. Çünkü, vekaletli satışlarda günümüzde çok sıkıntılar çıkıyor. Sahte vekaletler ortada kol geziyor. İkinci el oto alırken bizzat ruhsat sahibinden aracı almaya çalışın. Notere gidip aracınızın devrini yapın, imzayı atarken parayı verin. Bu işlemlerden önce kapora gibi herhangi bir ücret vermemeye çalışın. Vermek zorundaysanız küçük kaporalar verin. Noterden satışı almadan paranızı ödemeyin ki, sonunda üzülmeyin” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT