1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

A+A-
Vali Aksoy, mesajında, Cumhuriyetin, işgalin ve yıkılmışlığın ardından, yok olmak üzereyken aziz milletin atalarından aldığı güç ve inançla kazandığı bağımsızlık mücadelesi olduğunu bildirdi.
 
Cumhuriyetin, eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerine bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Aksoy, mesajında Kurtuluş Savaşı'nın Türk milletinin var olma mücadelesi, Cumhuriyetin ise yeniden diriliş sembolü olduğunu belirtti.
 
Mesajında, milletçe gönül birliğiyle çalışmayı sürdürmek halinde daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke haline gelineceğini vurgulayan Aksoy, şunları kaydetti:
 
"Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, birbirimizle sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz. İnanıyorum ki; bundan sonra da Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda daha büyük mesafeler katedeceğiz ve daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız."

HABERE YORUM KAT