1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 28 Şubat'ın açtığı tahribat halen telafi edilmedi
28 Şubat'ın açtığı tahribat halen telafi edilmedi

28 Şubat'ın açtığı tahribat halen telafi edilmedi

Kara bir leke olarak Türkiye tarihine geçen 28 Şubat Post Modern Darbesi'nin 16. yılı nedeniyle bir basın açıklaması yapan Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, darbenin açtığı tahribatın halen telafi edilmediğini belirtti.

A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, 28 Şubat'ın siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçtiğini ve postmodern darbenin açtığı tahribatın ne yazık ki, telafi edilmediğini söyledi.

Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş basın açıklamasında, inancı dolaysıyla bazı kamu çalışanlarına yaptığı zulümlerin milletin hafızasında hala tazeliğini koruduğunu söyledi.

Memiş, şube binasında yaptığı basın açıklamasında, 'TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu bünyesinde oluşturulan alt komisyon raporunu hatırlatarak, Raporda 28 Şubat'ın millete 381 milyar dolar bedel ödettiğini ve 7 yılda 75 milyar dolar faiz yükü getirdiğini söyledi.

Memiş bu dönemde Milli Güvenlik Kurulu'nun dayatmasıyla gerçekleştirilen 8 yıllık kesintisiz eğitim nedeniyle İmam Hatip Okullarının ve meslek liselerinin ağır yaralar aldığını belirterek, " Üniversite sınavlarında meslek lisesi mezunlarına uygulanan haksız katsayı uygulamasıyla mesleki eğitim baltalanmış, uygulanan başörtüsü yasağı dolaysıyla üniversite kapıları nizamiyeye, kampüsler ise kışlaya dönüştürülmüş. Sadakat yarışına soktukları bilim adamlığından nasipsiz rektörler vasıtasyıla üniversitelerde ikna odaları adı altında imha sürçleri yaşatılmış, kendini paşa zannedenler eğitim müfettişlerine brifing vererek, eğitimde başörtülü avı başlatılmıştır. "

Memiş son olarak, 27 Şubat 2011 yılında hayatını kaybeden dönemin mağdur Başbakanı Necmettin Erbakan'ı rahmetle andıklarını ifade ederek, "28 Şubat izlerinin tamamen silinemediğini ancak bu yolda çok önemli adımların atıldı. Memur-Sen olarak yaşanabilir bir Türkiye için her zaman ellimizi taşın altına koyacağız" şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

(Osman İçli-İLKHA)
 

HABERE YORUM KAT