1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 28 okula spor tesisi yapılacak
28 okula spor tesisi yapılacak

28 okula spor tesisi yapılacak

Diyarbakır Valiliği tarafından, Dezavantajlı Grupların Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu” projesi kapsamında, 28 okula spor tesisi yapılacak.

A+A-

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Diyarbakır Valiliği tarafından yürütülen “Dezavantajlı Grupların Sosyal Entegrasyonu ve Rehabilitasyonu” Projesi kapsamında seçilen okullarda halı saha ve basketbol-voleybol sahaları yapılacak.  

Yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy; “Sur, Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerindeki dezavantajlı grupların en yoğun şekilde bulunduğu mahallelerde yer alan okullara futbol sahası ve basketbol-voleybol sahaları yapılacak.

Okulların özellikle dezavantajlı grupların yoğun olarak yaşadığı yerlerde yapılması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği içerisinde çalışmalar tamamlandı. Proje kapsamında; 28 okula 21 Halı Saha, 10 Basketbol-Voleybol ve 2 tenis sahası yapılacak'' dedi.

Vali Aksoy, proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: ''Proje kapsamında yapılacak olan halı saha ve basketbol-voleybol sahaları, dezavantajlı bölgelerdeki çocukların sosyal yönlerinin gelişmesine katkı sunacak olması sebebiyle önem arz ediyor.

Dezavantajlı gruplara yönelik yapılacak bu ve benzer yatırımlar ile çocukları ve gençleri spora yönlendirerek hem onların spor alanındaki yeteneklerinin ortaya çıkaracacağız, hem de bu gençlerimizin ve çocuklarımızın olumsuz birtakım ortamlardan etkilenmelerini önlemiş olacağız ” dedi.

HABERE YORUM KAT