1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 28 Belediye daha kayyuma devredilecek
28 Belediye daha kayyuma devredilecek

28 Belediye daha kayyuma devredilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "28 belediyenin yönetimi 15 gün içinde Kandil'den milletin iradesine geçecek" açıklamasında bulundu.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bize Kanun Hükmünde Kararname'nin verdiği yetki 15 gündür. 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristte değil, 28 belediyenin yönetimi Kandil'in talimatında değil, ay yıldızlı bayrağa kendini adamış insanların yönetimiyle devam edecektir. Sadece Güneydoğu ve Doğu'da değil Türkiye'nin hangi noktasında olursa olsun eğer bu konuda teröre bulaşmış, sadece PKK, KCK, Kandil terörüne değil, FETÖ terörüne de bulaşmış tüm belediyeler için de aynı şey geçerlidir” dedi.

“15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi Kandil'in talimatında değil, ay yıldızlı bayrağa kendini adamış insanların yönetimiyle devam edecektir”
PKK terör örgütüne destek veren belediyelere kayyum atanacağı sinyalini veren Bakan Soylu, "Birileri Güneydoğu'da terör üzerinden hakimiyet kurmaya çalışıyor. Kamuyu, kamu görevlilerini, belediyeleri kullanarak özellikle terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaya çalışıyorlar. Buna kimse sessiz kalacağımızı düşünmesin. Eğer egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğuna inanıyorsak, eğer bu egemenlik konusunda millet sandığa gidip iradesiyle beraber gidip oyunu kullanıyorsa ve belediye başkanı seçiyorsa, bu belediye başkanı Kandil'in emrinde oluyorsa, bu belediye başkanının yanında sözde eş başkanıyla birlikte milletin verdiği ferdi istismar ediliyorsa o belediye bizim belediyemiz değildir. 1 gün dahi orada görevde duramaz.

Orada çalışanların aldıkları maaşlara tenezzül edip, o maaşların yüzde 60'ını Kandil'e, terör örgütüne gönderenlerden hesap sormak milletimizin bize verdiği talimattır. Biz bu talimatı yerine getirmek zorundayız. İnsan hakları temsilcilerine, uluslararası sendikalara sesleniyorum. Ne zamandan beri bir terör örgütü orada yaşayan, çalışan insanların alın terini gasp edip terör örgütüne gönderiyorlar? Ne zamandan beri bu oluyor? Halk vergisini veriyor, hizmet bekliyor. Ama onlar hizmet yerine teröriste silah ve Türkiye'mizi bölmeye, başkalarına uşaklık yapmaya yönelik bir anlayışa sevk ediliyorsa bize verilen görev bunu ortadan kaldırmaktır. Bunun için çalışmalarımızı yapıyoruz. Aziz milletim merak etmesin. Bize Kanun Hükmünde Kararname'nin verdiği yetki 15 gündür. 15 gün içerisinde 28 belediyenin yönetimi teröristte değil, 28 belediyenin yönetimi Kandil'in talimatında değil ay yıldızlı bayrağa kendini adamış insanların yönetimiyle devam edecektir. Herkesin böyle bilmesini isteriz. Sadece Güneydoğu ve Doğu'da değil Türkiye'nin hangi noktasında olursa olsun eğer bu konuda teröre bulaşmış, sadece PKK, KCK, Kandil terörüne değil, FETÖ terörüne de bulaşmış tüm belediyeler içinde aynı şey geçerlidir" açıklamalarında bulundu.

HABERE YORUM KAT