1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 250 Öğrenciye kışlık kıyafet yardımı
250 Öğrenciye kışlık kıyafet yardımı

250 Öğrenciye kışlık kıyafet yardımı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 250 ilköğretim öğrencisine giyim yardımında bulundu.

A+A-

Kulp ilçesinin köy okullarında okuyan fakir ve yardıma muhtaç çocuklara destek olmak için erkek kız Kıyafetlerinde oluşan kışlık giyim yardımı paketleri öğrencilere dağıtıldı.

Maddi imkansızlıklar yüzünden büyük sıkıntı yaşayan ailelerin çocuklarına dağıtılan giyim yardımı çocuklarda Kışlık Kıyafet elde etmenin sevincinin yaşanmasına vesile oldu. Birinci kalite ürünlerin dağıtıldığı SYDV çok amaçlı konferans salonunda öğrenciler beğendikleri kıyafetleri seçme imkanını da buldu. Dağıtımda yardım paketlerini alan öğrenciler bu yardımın kendilerine ulaşmasını sağlayan herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

SYDV çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen yardım dağıtım törenine Kaymakam Mehmet Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener, SYDV Müdürü Sinan Buluttekin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Orhan Yurdakul, İlçe Emniyet Amiri Bülent Ulutürk, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarına giyim yardımında bulunduklarını belirten Kaymakam Maraşlı, "Okuyan ve ihtiyaç sahibi olan geleceğin teminatı öğrencilerimize yardımcı olmak bizleri çok mutlu etmiştir. Eğitime katkı amacıyla yaptığımız yardım, maddi imkansızlıklar içinde eğitimini sürdürmek zorunda olan öğrencilerin ve ailelerinin bir nebze olsun yüzünü güldürüyor. Yaşam standartlarının toplumu zorladığı günümüzde, alım gücü zayıflayan ailelerin öğrenim gören çocukları için bu tür yardımları sürdüreceğiz" dedi.


(MT-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT