1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 2200 yoksul öğrenciye giyecek yardımı
2200 yoksul öğrenciye giyecek yardımı

2200 yoksul öğrenciye giyecek yardımı

Kayapınar Belediyesi köy okullarında ve ilçe merkezinde okullarda öğrenim gören 2200 yoksul öğrenciye giyecek yardımı yapıyor.

A+A-

Mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan giyecek yardımı dağıtımı bir hafta sürecek.

Kayapınar Belediyesi geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda dar gelirli öğrencilere giyecek yardımında bulundu. Bu yıl 2200 yoksul öğrenciye mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan dört parça giyim yardımı yapıyor. Giyecek dağıtımının ilk gününe Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz, BDP İlçe Başkanı Davut Kesen ve meclis üyeleri katıldı. Anasınıfı öğrencilerini giydiren Başkan Vekili Mahmut Dağ,” “

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda bize bağlı köylerdeki okullar ile ilçe merkezindeki okullarda okuyan der gelirli çocuklara giyecek yardımı yapıyoruz. Gerçek anlamda ihtiyaç sahibi çocukları okul idareleri ve Eğitim-Sen'li öğretmenlerin ortak çalışmasıyla belirledik. Ana sınıfı ve ilköğretimde okuyan toplam 2200 çocuğa mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan dört parça giyecek yardımı yapıyoruz, Yaş ve boyları öğretmenleri tarafından belirlenen öğrencileri okullarından alarak, meclis üyelerimiz ve belediye çalışanlarımız tarafından giydirilip yeniden okullarına bırakılıyor. Ailelere katkı sunmak ve çocuklarımızı sevindirmek en anlamlı hizmetlerden biri olarak önem veriyoruz “ şeklinde konuştu. 2200 yoksul öğrenciye yapılacak giyecek yardımı bir hafta sürecek. 

HABERE YORUM KAT