1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 22 yaşındaki oğlu öldürülen anne: katilini bulun
22 yaşındaki oğlu öldürülen anne: katilini bulun

22 yaşındaki oğlu öldürülen anne: katilini bulun

Diyarbakır'da 2 ay önce evine giderken ensesine tabancayla bir el ateş edilerek öldürülen 22 yaşındaki Hakan Turan'ın annesi 46 yaşındaki Mevlude Turan, oğlunun katilinin bulunmasını istedi.

A+A-

Diyarbakır'da 2 ay önce evine giderken ensesine tabancayla bir el ateş edilerek öldürülen 22 yaşındaki Hakan Turan'ın annesi 46 yaşındaki Mevlude Turan, oğlunun katilinin bulunmasını istedi. Gözyaşları döken acılı anne Turan, "Oğlumun katilleri bulunmazsa, valilik önünde kendimi yakarım. Yüreğim yanıyor" dedi.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi Girne Caddesi'nde 2 ay önce evine giden Hakan Turan, arkasından gelen kimliği belirsiz bir kişinin, ensesine tabanca ile bir el ateş etmesi sonucu ağır yaralandı. Turan, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde uzun süren tedavisine rağmen, kurtarılamadı.

Yaklaşık 50 günden beri her gün oğlunun mezarına giderek gözyaşı döken 3 çocuk annesi Mevlude Turan, katilinin bulunmamasına, gözyaşları arasında tepki gösterdi. Oğlunun Cuma namazı çıkışında evine giderken, ensesine bir kurşun sıkılarak öldürüldüğünü belirten Turan, "Oğlum gündüz ortasında, herkesin gözleri önünde öldürüldü. Ama ne yazık ki kimse katili görememiş. Bazıları gördüğünü söylüyor ancak ismini bilmediklerini söylüyorlar. Emniyet yetkilileri bir kişi gözaltına almış ama mahkemede serbest bırakılmış. Oğlum yeni evliydi, bir yılı daha dolmamıştı. Askerden yeni gelmişti, kendine iş kurmak istiyordu. Oğlum Hakan 6 aylık iken babasını kaybetti. Siyasi bir kişiliği ya da herhangi bir olumsuz davranışı yoktu. Kendi halindeydi. Düşmanlarımız da yok. Kim niye öldürdü bilmiyorum. Allah onların da analarının yüreğini benimki gibi yaksın inşallah. Yüreğim yanıyor. Her gün oğlumun mezarına gidiyorum. Eğer oğlumun katili bulunmazsa, valilik binası önünde kendimi yakarım. İçim yanıyor, oğlumun katilleri elleri kollarını sallayarak geziyorlar" dedi.

Polis yetkilileri, cinayet olayı ile ilgili başlattığı soruşturmanın çok yönlü devam ettiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT