1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 22 İslam Ülkesinin Sınırları Değiştirilecek
22 İslam Ülkesinin Sınırları Değiştirilecek

22 İslam Ülkesinin Sınırları Değiştirilecek

Diyarbakır Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan bir basın açıklaması düzenleyerek, İslam Coğrafyasının tarihte eşi benzeri görülmemiş işgal, zulüm ve katliamların yaşandığını belirterek, Irkçı emperyalistlerin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında 22 İslam ü

A+A-

Diyarbakır Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan Parti İl Binasında yaptığı basın açıklamasında, İslam Coğrafyasında eşi ve benzeri görülmemiş işgal, zulüm ve katliamların yaşandığını hatırlatarak, emperyalist ülkelerin bu zulüm ve katliamlarını önce, kukla ve maşaları olan Saddam, Mübarek ve Esed'lerle daha sonra direk işgallerle devam ettiğini belirtti.

Gündem ile değerlendirmelerde bulunan Bozan, Filistin, Suriye, Irak, Afganistan, Sudan, Arakan ve daha nice mazlum coğrafyada, işgallerin ve zulümlerin her geçen gür artığını söyleyerek, ırkçı emperyalistlerin Büyük Ortadoğu Projesi(BOP) kapsamında 22 İslam ülkesinin sınırlarının değiştirilmesi planının adım adım tatbik edildiğine vurgu yaptı.

Pazar Günü Gaziantep'te Miting Düzenlenecek

Suriye'de şiddet ve katliamların devam ettiğini ifade eden Bozan, yapılmakta olan bu zulmü telin için, Saadet Partisi'nin 6 Ocak Pazar günü saat 12.00 Bir miting düzenleyeceğini bildirdi.

Türkiye İşgal Altındadır

Batının ahlak, kültür, adet ve gelenekleriyle işgal edilmiş olan Türkiye'nin 28 NATO üssü ile fiilli olarak işgal edildiğinin altını çizen Bozan, basın açıklamasını şöyle sürdürdü: " Malatya'da kurulan füze kalkanı ve üç ilimize yerleştirilmekte olan patriot füzeleri, 22 İslam Ülkesinin sınırlarını değiştirme amaçlı BOP projesinin tehlikeli bir aşamasıdır. 'Kurtuluş savaşında, Kahramanmaraş'ta Gaziantep'te Adana'da binlerce şehid verilerek kovulan Avrupalı Hıristiyanlar, şimdi ise Ak Parti davetiyle ve masraflarını da vererek getiriyor. Biz füze kalkanı ve patriot füzelerini kime karşı kullanacaksınız? İngilizlere, Fransızlara Alman'a, Amerika'ya karşı mı? Yoksa Müslümanlara karşı mı kullanacaksınız? Diye iktidara soruyoruz"

Bu Mecliste Yeni Anayasa Çıkmaz

Yeni Anayasa çalışmalarına da değinen Bozan, "Bu Meclis'ten yeni bir anayasa çıkmayacağı belliydi" diyerek, "Ak Parti'nin Meclis Anayasa Komisyonu'na sunduğu öneride, Başkanı da Meclisi de halk seçecek. Ama Başkan gerekli görürse parlamentoyu feshedebilecek. Başkan kanun hükmünde kararname ile Meclisi fesh edemediği zaman baypas edebilecek. Bu despotizmdir, başkanlık sistemi değildir" tepkisini dile getirdi.

Türkiye 450 Milyar Faiz Ödedi

Basın açıklamasında gündemin diğer maddesi ekonomiye de değinen Bozan, Türkiye'de ekonominin durumu hiçte gösterildiği gibi pembe tablolar gibi olmadığını söyledi. Bozan yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 2001-2011 yılları arasında 450 milyar TL faiz ödediğini açıkladı.

Roboski Katliamını Gerçekleştirenler Cezasız Kalırsa Buna Benzer Katlamalar Olur

Roboski katliamı hakkında da açıklamalarda bulunan Bozan, "Uçakla bombalanarak öldürülen vatandaşlarımızın katliamlarının üzerinde bir yıl geçmiş olmasına rağmen soruşturmada halen ciddi bir ilerleme görülmemektedir. Bu olayın örtbas edilmesinden endişeleniyoruz. Suçluların cezasız kalması durumunda buna benzer katliamlara davetiye çıkaracağı konusunda yetkilileri uyarıyoruz" dedi.

Bozan son olarak, "Barışın, kardeşliğin, adaletin refahın hâkim olduğu yaşanabilir bir Türkiye ve dünya" temennisiyle basın açıklamasını sonlandırdı.

 

 

(Osman İçli-İLKHA)