1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 2016 IMEI sorgulama işleminizi gerçekleştirin, telefonunuz çalıntı mı öğrenin!
2016 IMEI sorgulama işleminizi gerçekleştirin, telefonunuz çalıntı mı öğrenin!

2016 IMEI sorgulama işleminizi gerçekleştirin, telefonunuz çalıntı mı öğrenin!

IMEI sorgulama işlemi ile telefonlarımızın kaçak olup olmadığını öğrenebiliriz. IMEI sogulama işlemi daha önceleri cep telefonu kodları ve farklı yollarla yapılırken artık günümüzde internet sistemi ile de yapılabiliyor. Üstelik internet üzerinden IMEI so

A+A-

Ülkemizde gerçeklesen teknolojik gelişmeler ile vatandaşlar çeşitli alanlarda hizmet kolaylığı bulmuşlardır. Geliştirilen teknolojik aletler ile hayatımız daha da kolaylaşmış yapılan işlemler daha kısa bir zamana yayılmıştır.

Dünya üzerinde yapılan gelişmeleri ülkemize getiren pek çok kurum ve kuruluş vardır. Vatandaşlar olarak bizler en basit bir işlemimizi dahi yapmak için bu kurumlara başvurarak saatlerce vakit kaybına uğrarız. Herkesin kimi zaman bu kurumlara başvurması gerekebilir. Bu nedenle vatandaşlar da bir iş için başvurduğu kurumda kendi işlemini gerçekleştirebilmek için belki de saatlerce işlem sırası beklemek zorunda olurlar.

Sadece bununla da kalmaz hafta içi her kurumun belli bir işlem yapma yani mesai saati vardır. Bu mesai saatleri içerisinde vatandaşlar işlemlerini gerçekleştirebilir. Ancak mesai saatleri dışında işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Kurumlar belli bir saatten sonra kurumları kapatırlar. Bu nedenle mesai saatleri içerisinde çalışan vatandaşlar da ne yazık ki kendi yoğun işlerimizin arasında buna vakit ayırmak zor olabilir. Dolayısıyla vatandaşlar da kendi işlemlerini gerçekleştirmek için başka yol ve yöntemler tercih ederler. Bu noktada başvuracak olunan sistem ise internet sistemidir.

Günümüzde yediden yetmişe kullanılan iletişim araçları ile beraber büyük bir yol kat etmişizdir. Bilişim alanında yapılan bu çalışmalar da halen hız kesmeden devam etmektedir. Bilgisayarlar, cep telefonları daha da sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de cep telefonları üzerinde yapılan teknolojik gelişmeler hayatımıza ışık tutmuştur. Çünkü ilerleyen teknolojiyi takip etmenin en kolay yolu cep telefonlarıdır. Bu şekilde gerçekleştirilen ilerlemeleri vatandaşlar her an her dakika takip edebilmektedir. Yapılan çalışmalar vatandaşların daha kolay bir şekilde hizmet almasına yöneliktir. Bu alanda gerçekleştirilen hizmetlerin sayısı türü ve çeşidi çok geniş yelpazeye yayılmaktadır. Bu yelpazeden yararlanmak isteyen vatandaşlar da internet sistemini kullanarak büyük bir kolaylıkla işlemlerini halledebilir.

IMEI sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle E-Devlet sisteminin IMEI sorgulama ile ilgili olan sekmesine gitmeniz gerekmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan diğer işlemler gibi sistem girişi yapmanıza gerek yoktur. Bu nedenle açmış olduğunuz uygulama sayfasındaki sizden istenen alanları doldurup “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle IMEI sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

HABERE YORUM KAT