1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 2016 DGS başvuruları 31 Mayıs’ta başlıyor!
2016 DGS başvuruları 31 Mayıs’ta başlıyor!

2016 DGS başvuruları 31 Mayıs’ta başlıyor!

DGS başvuruları önümüzdeki hafta başlıyor. DGS başvuruları için ayrılan süre iki haftadır.

A+A-

Ülkemizde en önemli gelişme kaydeden bölümlerden biri olan eğitim sistemi hayatımızda büyük bir yere sahiptir. Eğitime verilen gerekli destek ve de gelişim ile eğitim en önemli kurum ve kuruluşların özellikleri arasında bulunan bu eğitim sistemi herkesi yakından ilgilendiren konulardan biri olmuştur.

Eğitim sonucunda meydana gelecek olan her türlü değişim ve de yenilik de bu sayede geliştirilmiştir. Eğitimin bir diğer önemli olduğu durum ise kişilerin iş bulma konusudur. Her yıl ülkemizde gerçekleştirilen eğitim alanında kendimizi yükseltmek için ileriye yönlendirilen sınavlar vardır. Bu sınavlardan biri olan üniversite seçme sınavı lisans eğitimimizi nereden ve nasıl alacağımız konusunda bizlere detaylı bilgi verir. Bunun sonucunda vatandaşlar okumak istedikleri bölümleri yapmak istedikleri meslek sonucunda belirlerler. Bunun yanında belirlenen eğitim destekleri ile kendimizi hiç durmadan geliştirecek olduğumuz eğitimimizi yükselmek amacı için girecek olduğumuz sınavlara giriş yaparak gerekli olan eğitimi alabiliriz.

Üniversite sınavına girerek artık bir bölüm bitirmek ne yazık ki iyi iş bulmak için yeterli değildir. Özel sektörde iş aramak için öncelikle yeterli seviyede kendimizi donatmamız gerekir. Bu nedenle vatandaşların yapacak olduğu tek bir işlem vardır. Oda hiç durmadan kendilerini yenileyerek ilerletmek ve geliştirmektir. Üniversitenin iki yıllık bölümlerinde okuyarak kendilerini lisans eğitimi olarak hazırlamak isteyen vatandaşların yapacak oldukları işlem bu yönden bakıldığında biraz daha fazladır.

Yani ki yıllık bölümden dört yıllık bölüme geçiş için biraz daha fazla çalışmaları ve daha gayret göstermeleri gerekir. İki yıllık üniversite eğitimlerini tamamlayıp vatandaşların dört yıllık eğitime geçmeleri için yapmaları gereken şey her yıl ülkemizde belirli zamanlarda gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavlarına katılım sağlamaktır. DGS adı verilen bu sınavlara başvurarak vatandaşlar diledikleri gibi eğitim alabilirler. DGS başvuruları yaptıktan hemen sonra sınavda çok iyi puan yapıp yeteli olan neti yaptıktan sonra adaylar iki yıllıktan dört yılık eğitime geçişlerini devam ettirebilirler.

DGS başvuruları için gerekli olan tek şey DGS başvurusunu zamanında gerçekleştirmiş olmaktır. DGS başvuruları için vatandaşlar artık eski dönemler de olduğu gibi uzunca vakit kaybı yaşayıp DGS başvuru için sıra beklemeye gerek yoktur. DGS başvurunuzu işte bu şekilde zorluklara rağmen daha kolay bir şekilde interneti kullanarak halledebilirsiniz. Ülkemizde meydana gelen çeşitli değişimler ve yenilikler sonucunda yapacak olduğumuz bu DGS başvurusunu internet üzerinden daha kolay ve de daha pratik bir şekilde yapabilirler. DGS başvuruları henüz daha başlamamıştır.

DGS başvuruları 31 Mayıs Salı tarihi ile internet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek olan bir sistemdir. 31 Mayıs tarihinde interneti kullanarak kolay bir şekilde DGS başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. DGS başvurusu için belirlenmiş olan son başvuru tarihi ise 13 Haziran’dır. Bu tarihe kadar herkes interneti kullanarak DGS başvurusunu daha kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilir.

HABERE YORUM KAT