1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 2015 güz dönemi AÖF sınav giriş yerleri açıklandı!
2015 güz dönemi AÖF sınav giriş yerleri açıklandı!

2015 güz dönemi AÖF sınav giriş yerleri açıklandı!

2015-2016 eğitim-öğretim yılı ilk dönem vize sınavlarının yerleri açıklandı. Sistem üzerinden sınav yerleri belgenize ulaşabilir ve çıktısını alabilirsiniz. Sınav giriş belgesine nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz.

A+A-

Türkiye’nin ve dünyanın en yüksek nüfuslu üniversitesi olan Eskişehir Anadolu Üniversite’sinin Açık Öğretim Fakültesi’nde kayıtlı olan öğrenciler, sınavlara ülke genelindeki sınav merkezlerinde giriş yapabiliyor.

Açıköğretim de okuyan öğrenciler için 12-13 Aralık tarihlerinde yapılacak AÖF güz dönemi ara dönem sınavlarına ilişkin AÖF sınav yerleri açıklaması önceki gün yapıldı. Her sınav döneminde olduğu gibi sınava en fazla bir hafta kala açıklanmakta olan AÖF sınav yerleri yine sınava bir hafta gibi bir süre kala açıklandı. Böylelikle adaylar sınava girecekleri okulu önceden giderek, inceleyebiliyor ki bu durum sınav günü sınav yeri çevresinde yaşanacak yoğunluk veya karışıklıklar dolayısıyla sınava katılamama gibi bir durumun oluşmamasını sağlıyor.
 
Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
 
Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.
 
Açıköğretim fakültesinde kayıtlı olan çok sayıda öğrenci 12-13 Aralık tarihlerinde AÖF güz dönemi ara dönem sınavlarına katılacak. Günümüzün modern teknolojisinin sağladığı yenilikleri ve interneti en aktif şekilde kullanan AÖF, açıköğretim fakültesine kayıtlı olan öğrencilerin internet üzerinden kolay bir şekilde AÖF sınav yerleri açıklamasına ulaşarak, açıköğretim 12-13 Aralık güz dönemi ara dönem sınav yerini öğrenebilme imkanına sahip olunabiliyor. Özellikle de günümüzün akıllı telefonları sayesinde internet üzerinde yer alan AÖF web sayfasından gerçekleştirilen tüm duyuruları, sınav yerleri ve sınav sonuçları açıklamalarını kolay bir şekilde inceleyebilme imkanına sahip olunabildiğinden AÖF sınav yerleri açıklamasını da internet üzerinden sadece dakikalar içerisinde öğrenebilme imkanına sahip olunabiliyor.
 
AÖF tarafından internet üzerinde hizmet veren web sayfası üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde AÖF sınav yerleri sayesinde Sınav Giriş Belgesi’ni de alabilme imkanı bulunuyor. Adaylar internet üzerinden gerçekleştirebilecekleri AÖF sınav yerleri sorgulamasını Anadolu Üniversitesi büroları aracılığı ile de gerçekleştirebiliyor ve bilgi alabiliyor. İnternet üzerinde Anadolu Üniversite resmi web sayfasına erişim sağlayan kayıtlı öğrenciler, açıköğretim butonuna tıklayarak giriş sayfasına ulaşabiliyor.
 
Anadolu Üniversitesi’nin internet üzerinde yer alan resmi web sayfasındaki açıköğretim giriş sayfasında talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girerek, sisteme giriş yapılabiliyor. Böylelikle sisteme giriş yapan kayıtlı öğrenciler, internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde AÖF sınav yerleri ve AÖF güz dönemi ara dönem ‘Sınav Giriş Belgesi’ alımlarını da internet üzerinden gerçekleştirebiliyor. AÖF sınav yerleri açıklaması üzerinden nerede sınava gireceğini öğrenmek isteyen açıköğretim öğrencileri ‘T.C. kimlik numarası ya da e-posta adresi bilgisi’ ve ‘şifre bilgisi’ bilgilerini girerek, oturum aç sekmesinden sisteme giriş yapılabiliyor. Sisteme giriş yapan öğrenciler, sınav giriş belgesini internet kolaylığında görebilme ve yazıcı aracılığıyla çıktısını alabilme imkanına sahip olabiliyor.

 

Sınava girecek öğrenciler için Anadolu Üniversitesi bir gün önceden sınav yerine gidilmesini ve incelenmesini öneriyor. Özellikle sınav günün yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçilebilmesi ve sınav günü sınav yerine kolay ve rahat bir erişim sağlanabilmesi açısından oldukça önemli olduğu konusunda Anadolu Üniversitesi tarafından öğrencilere uyarılar yapılıyor.
 

HABERE YORUM KAT