1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 2014 Eğlence müzik ziyafeti ile sona erdi
2014 Eğlence müzik ziyafeti ile sona erdi

2014 Eğlence müzik ziyafeti ile sona erdi

Dicle Üniversitesi tarafından düzenlenen “Yeni Yıla Merhaba Konseri” nde Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı “Hicaz Trio” grubu, birbirinden güzel şarkılarla seyircilere keyifli dakikalar yaşattı.

A+A-
2014 eğlencesi kapsamında 13-15 Ocak tarihleri arasında yürütülen program çerçevesinde türkü tadında yöresel gece ve yetenek yarışmaları ile süren program, kareoke yarışması ve müzik ziyafeti ile sona erdi.
 
Diyarbakır türkülerinin seslendirildiği gecede Sezen Aksu eserlerinden de örnekler verildi.Ulusal bir kanal için hazırlanan “Yurdum İnsanı” adlı yarışmanın Diyarbakır elemelerine katılan üniversitemiz devlet konservatuvarı öğrencilerinin oluşturduğu “Hicaz Trio” grubunun,  20 Ocakta başlayacak olan Türkiye elemelerine katılacağı duyuruldu.
 
Solist Abdurrahman Oruç, keman 'da Mert Yavuz, klarnet' de Fatih Aykut Turhan, bağlama' da Emrah İpek, basgitar' da İbrahim Ethem Tüzel, mey' de Salih Elaltunbay, perküsyon' da Ahmet Turunç'un yer aldığı grup, yarışmaya Diyarbakır türkülerinden oluşan bir konsept ile katılacak.
 
Dicle Üniversitesi Rektörlüğünün de desteklediği grup, Diyarbakırlıların da desteği ile Türkiye elemelerini başarıyla tamamlamayı hedefliyor.Program sonrası tüm öğrenciler dışarıda dilek balonları uçurarak, görsel bir şölen yarattı.
Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT