1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 20 TL ver Diyar'ı yaşat!
20 TL ver Diyar'ı yaşat!

20 TL ver Diyar'ı yaşat!

Diyarbakırspor yönetimi sürpriz bir kararla eski üyelerin kayıtlarını sildi. Yeni üyelik için aidat olarak 20 TL talep ediliyor. Hedef en az 10 bin üyeye ulaşmak. Bu kampanyaya taraftarlardan destek geldi.

A+A-

POLİS DELEGELER TARİHE KARIŞTI

Diyarbakırspor'da 1999'da dönemin emniyet müdürü ve kulübün onursal başkanı Ali Gaffar Okkan tarafından yapılan,daha sonra yüzde 90'ı kentten ayrıldığı için kulübün kongrelerinde gelip oy kullanamayan polis delegeler tarihe karıştı. Yönetim, aldığı kararla polis delegeler başta olmak üzere eski dönemlere ait delegelerin kayıtlarını silerken, yeni kararlar alındı. Buna göre yeni üye kayıtları yapılacak. Üyelik sistemi tüm taraftarlara açılırken,aidat bedeli 20 TL olarak açıklandı.

'İSTEYEN HERKES ÜYE OLABİLİR'

Sosyal medya üzerinde açıklama yapan Başkan Şeyhmus Şenyiğit, amaçlarının en az 10 bin üye sayısına ulaşarak Diyarbakırspor'u tamamen halka mal etmek ve bu yolla küçük de olsa düzenli bir gelir sağlamak olduğunu söyledi. Şenyiğit,”Diyarbakırspor tamamen halkın takımı olacaktır .Eski üyeler silinmiş olup kesinlikle polis delegeler kalmamıştır .Kulübümüzü halka acıyoruz .Bu takım sadece halkın takımı olacaktır .Üyelik aidatı 20 TL  olacak ve en az şuan 10.000 üye  hedefliyoruz. Kimsenin tekeline girmeye gerek kalmadan bu ismi yaşatacağız.Üyelik kayıtlarımız başlamıştır.Türkiye'nin her yerinden yurt dışından bile herkes üye olabilir.” dedi. Yönetimin bu kararına taraftarlardan da destek geldi.

'BÜYÜKŞEHİR'E 1.LİG YOLUNDA BAŞARILAR'

Bu arada Diyarbakırspor yönetimi, Ali Gaffar Okkan tesisleri konusunda gerilim yaşadığı Büyükşehir Belediyespor'la ilişkileri düzeltmek için organize ettiği pankart asma kampanyasını hayata geçirdi. Kentin işlek caddelerine asılan pankartlarda kardeş takım olarak atfedilen Büyükşehir Belediyespor'a PTT 1.Lig yolunda başarı dileklerinde bulundu. Buradaki amacın kentteki kulüplerle çatışma ortamına girmeden iyi ilişkiler kurmak olduğu ifade edilirken,pankartlarla başarı dileme kampanyasına Yeni Diyarbakırspor'un dahil edilmemesi dikkat çekti.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT