1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 2. Gazi Ampute Futbol Turnuvası, Ankara'da başladı.
2. Gazi Ampute Futbol Turnuvası, Ankara'da başladı.

2. Gazi Ampute Futbol Turnuvası, Ankara'da başladı.

2. Gazi Ampute Futbol Turnuvası, Ankara'da başladı.

A+A-

Bilkent'teki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde gerçekleştirilen açılışta, Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kamil Yazıcıoğlu, Türkiye'de ampute futbolun 5 yıl önce aynı merkezde başladığını belirterek, şunları söyledi:

''Bir avuç sporcuyla başlayan bu serüven, 2007 yılında Dünya Ampute Futbol Şampiyonası üçüncülüğüyle taçlandı. Bu süreç zarfında gerek Türkiye, gerekse tüm dünyada ampute futbol geniş kitlelere ulaştı ve kendini sevdirdi. Bugün sokağa çıksanız, birisine ampute futbol ne diye sorsanız mutlaka bir cevap alırsınız. Sizler sadece ampute futbolu değil, tüm engelli sporlarını da Türk halkına sevdirdiniz ve tanıttınız. Yine Antalya'da düzenlenen 3. Dünya Ampute Futbol Şampiyonası'ndaki performansınız ve organizasyon gücünüzle Türkiye'ye Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanlığı'nı getirdiniz. Bu başarılardan dolayı sizi kutluyorum.''

5 gün sürecek ve 8 Ağustos Cuma günü sona erecek turnuvaya, Karagücü'nün yanısıra Malatya Belediyesi Engelliler, Konya MEDAŞ Spor ve Gaziantep Şahinbey Belediyesi katılıyor.

Açılış törenin ardından turnuva, Karagücü-Malatya Belediyesi Engelliler karşılaşmasıyla başladı.