1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 2. Aram tigran sanat günleri başlıyor
2. Aram tigran sanat günleri başlıyor

2. Aram tigran sanat günleri başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Aram Tigran Kent Konservatuarı Sanat Günleri düzenliyor. 13- 16 Haziran tarihleri arasında yapılacak organizasyonda konser, tiyatro, film gösterisi gibi etkinlikler olacak.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin bir ilki yaratarak tamamı Kürtçe eğitim veren Aram Tigran Konservatuarı'nın öğrencileri ürünlerini sergiliyor. Bu yıl 2'incisi düzenlenecek olan Aram Tigran Sanat Günleri'nde dört gün boyunca öğrenciler tarafından konser, tiyatro, resim sergisi film gösterimi gibi etkinlikler düzenleniyor.

13 Haziran Perşembe günü saat 18:00'de Aram Tigran Konservatuarı öğrencilerinin fırçalarının değdiği resim sergisi ile başlayacak olan program, saat 20:00'de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda Olcay Nayır ve Nizar Rohana'nın ortak çalışması olan Bülbül Projesi ile müzik dinletisi verilecek.

14 Haziran Cuma günü konservatuarın tiyatro bölümü öğrencileri George Orwel'in Hayvan Çiftliği adlı romanını Omer Dılsoz'un çevirisiyle tiyatroya uyarlayacak. Oyun saat 20:00'de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda izleyicilerini bekleyecek.

15 Haziran Cumartesi günü ise saat 13:00'de pet şişe, çay tabakları, çatal, kaşık gibi gündelik hayatta ihtiyaçlarımızı karşılayan nesnelere ses ve ritm veren çocukların oluşturduğu Doğal Ritm Orkestrası performans sergileyecek. Yine konservatuar sinema bölümü öğrencilerinin çalışmalarından oluşan film gösterimi de aynı gün saat 19:30'da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda izlenebilir. 16 Haziran Cumartesi günü Sümerpark Amfi Tiyatro'da saat 20:00'de verilecek müzik ziyafetiyle sanat günleri sona erecek.

HABERE YORUM KAT