1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. 2 yıl önceki acıyı unutamıyorlar
2 yıl önceki acıyı unutamıyorlar

2 yıl önceki acıyı unutamıyorlar

SİİRT- Siirt'te 2012 yılında serinlemek için girdiği Botan Çayı'nda boğulan 14 yaşındaki Ekrem Atsay'ın ailesi, olayın acısını unutmadıklarını ve halen devam eden hukuki sürecin sonuçlanmasını bekliyor.

A+A-
19 Haziran 2012 tarihinde Botan Çayı'nda boğulan Ekrem Atsay'ın ölümünün, baraj kapaklarının açılması sonucu yaşandığını iddia eden baba Kemal Atsay, Siirt 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davanın sonuçlanmasını dört gözle beklediklerini söyledi.
 
Davanın görüldüğü mahkemedeki duruşmaya katılan Atsay, "Olay 2 yıl önce meydana gelmesine rağmen hale acımız sıcaktır. Tüm ölümler acıdır.
 
Ülkemizde yaşanan ölümler bizleri de derinden yaralıyor. Ancak bizim açımız halen içimizde ve bunu çekmeye devam edeceğiz. Ancak burada yaşanan ölümler İstanbul, Soma'daki ölümlerin aynı değildir. Kimse buradaki ölümlerin üzerine durmuyor. Benim çocuğum boğulduğu sırada barajın etrafından kesinlik herhangi bir uyarıcı levha yoktu. Çocuğum boğulduğu sırada cenazesini alın dediler.
 
Kimse bu boğulmanın üstüne durmadı. Bilirkişi raporlarında farklı şeyler ortaya çıkıyor, bu da bizi son derece üzüyor. Siirt Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığım davada ihmali bulunanların hesap vermesini bekliyorum. Benim çocuğum öldü, ama başkalarının çocukları ölmesin yetkililerin bir önlem almasını bekliyorum. Biz yargı sürecini sonuna kadar takip edeceğiz ve bu konuda kararlıyız" dedi.
 
(MND-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT