1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 2. Newroz Halk Koşusu yapıldı
2. Newroz Halk Koşusu yapıldı

2. Newroz Halk Koşusu yapıldı

Belediyemiz tarafından organize edilen Amed Newroz Maratonu ve Halk Koşusu, yüzlerce yurttaşın katılımıyla yapıldı. Hafta içinde geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Belediyemiz çalışanı Remziye Yünce'ye adanan koşuya, Belediye Eş Başkanımız Gü

A+A-
Belediyemiz Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen 2. Amed Newroz Maratonu ve Halk Koşusu, bugün saat 15.00'da Keçi Burcu'ndan başladı, Sümerpark önünde sona erdi. Koşuya, Belediye Eş Başkanımız Gültan Kışanak, Genel Sekreterimiz Fethi Suvari, DİSKİ Genel Müdürümüz Zülküf Karatekin, Genel Sekreter Yardımcımız Rojda Balkaş, Sosyal Hizmetler Daire Başkanımız Semra Kıratlı, yüzlerce yurttaş ve çocuk katıldı.
 
'Seneye daha güçlü ve katılımlı olacak'
 
Keçi Burcu alanında toplanan yüzlerce kişiye, “Newroz Pîroz Be” tişörtlerinin dağıtılmasının ardından başlayan koşuda, dereceye girenlere ödülleri Sümerpark'ta verildi. Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Belediye Eş Başkanımız Gültan Kışanak, koşunun Newroz ruhuyla, tutkuyla ve büyük bir centilmenlikle gerçekleştiğini söyledi. “Yediden yetmişe hep beraber koştuk. Newrozun ruhuna en uygun çalışmayı bugün yaptık. Koşuya katılan herkese teşekkür ediyorum.” diyen Kışanak, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Bu coğrafyada Newroz'la ilgili hem güzel anılarımız var hem acı anılarımız var. Newroz bir baharın coşkusunu yaşatıyor. Newroz bir halkın özgürlük iddiasını temsil ediyor. Newroz baskıya zalimlere karşı direnişi temsil ediyor. Böylesi büyük bir bayrama sahibiz ve bugün Newroz anısına bir halk koşusu düzenledik. Hep beraber olduk. Biraz sonra belki koşuda birinci, ikinci, üçüncü gelen arkadaşlarımıza burada madalyalar verilecek; ama bence bugün bu koşuya katılanların hepsini buradan birinci ilan ediyoruz. Bu madalyalar hepinizin.”
 
Kışanak, koşuyu Newroz'un coşkusuna uygun ve meşalesini taşıma iddiasıyla seneye daha güçlü bir şekilde yapacaklarını vurguladı.
 
Madalyalar verildi
 
Ardından Kışanak, kadınlar ve erkekler kategorisinde birinci olan Yağmur Güneş ile Devran Özdemir'e madalyasını verdi. Genel Sekreterimiz Fethi Suvari kadınlar ve erkekler kategorisinde ikinci olan Cemile Sadak ile Mustafa Gül'e; Genel Sekreter Yardımcımız Rojda Balkaş ise kadınlar ve erkekler kategorisinde üçüncü olan Perşim Kaya ile Kerem Güneş'e kupasını takdim etti.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT