1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 2 milyarlık yeni Sur
2 milyarlık yeni Sur

2 milyarlık yeni Sur

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, terör mağduru Sur için harekete geçti. Binlerce konut yanında altyapısı yenilenecek olan ilçede yeni yaşam alanları kurulacak. Tahrip olan tarihi eserler restore edilecek. İlçe için 2 milyar TL’lik bütçe ayrıldı.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesinin yenilenmesi için düğmeye basıldı. Terör olayları nedeniyle büyük tahribat alan yerlerden biri olan Sur’un yenilenmesi için 2 milyar TL bütçe ayrıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sur’da binlerce konut ve içme suyu hatları yapacağını açıkladı.

İlçede yeni yaşam alanları oluştularak, tahrip edilen tarihi eserler restore edilecek. Bütün bu yatırımlar için de 2 milyar TL harcanacak. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, terör mağduru kentlerin başında gelen Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaraların sarılmasına başlandığı bildirildi.

61 bin 115 kişinin yaşadığı Sur’da, yenileme paketinin vatandaşın ve esnafın yüzünü güldürdüğü ifade ediliyor. Bakanlık, açtığı irtibat ofisleriyle bölge halkını an be an bilgilendirdiğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım’ın Güneydoğu ile ilgili verdiği müjdelerden sonra gözler bölgeye çevrilmişti.

Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bölgedeki çalışmalarını hızla sürdürüyor.

HABERE YORUM KAT