1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri başladı
2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri başladı

2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri başladı

DİFAK'ın düzenlediği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Diyarbakır Fotoğraf Günleri'nin ikincisi başladı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği Diyarbakır Fotoğraf Günleri'nin ikincisi başladı.

Diyarbakır Fotoğraf Amatörleri Derneği'nin (DİFAK) düzenlediği ve 11 Mayıs'a kadar sürecek olan fotoğraf günleri çerçevesinde yurt içinden ve yurt dışından birçok önemli fotoğraf sanatçısının katıldığı atölye, sergi, seminer ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri bünyesinde bu yıl, İstanbul Galata Fotoğrafhanesi'nden Sevgi Ortaç ile “Multimedya” ve Yücel Tunca ile “Belgesel Fotoğrafta Portre” atölyeleri düzenleniyor.

Yurtiçinden birçok fotoğrafçının çalışmalarının sergileneceği 2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri'ne Diyarbakır ve Türkiye'den fotoğrafçıların yanı sıra yurtdışından da fotoğrafçılar konuk oluyor.

ABD'den dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Susan Meiselas, İrlandalı fotoğrafçı Helen Sheehan ve Fransa'dan Mathias Depardon'un yanı sıra Irak Kürdistan Bölgesi'nden de Ali Arkady, Binar Serdar bu yılki fotoğraf günlerinde çalışmaları, söyleşileri ve sunumları ile fotoğrafseverlerle birlikte olacak.

Yücel Tunca'nın “Belgesel Fotoğrafta Portre” atölyesi ile başlayan 2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri'nin resmi açılışı, 9 Mayıs'da Surp Giragos Kilisesi'nde Helen Sheehan'ın “Ermeni Aile Hikâyeleri ve Kayıp Manzaralar” isimli sunumu ile yapılacak. Helen Sheehan'in çalışması 20 Mayıs'a kadar izlenebilecek.

Programın basına tanıtımı 10 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00′da Sümerpark Amed Sanat Galerisi'nde yapılacak. Ayrıca 2. Diyarbakır Fotoğraf Günleri bünyesindeki diğer sergiler, 30 Mayıs'a kadar Sümerpark Amed Sanat Galerisi ve Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nde gezilebilecek.

HABERE YORUM KAT