1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 1968 Diyarbakırspor Kulübüne dev sponsor
1968 Diyarbakırspor Kulübüne dev sponsor

1968 Diyarbakırspor Kulübüne dev sponsor

Bu sezon Diyarbakır amatör liginde rekor bir başarıya imza atarak BAL ligine yükselen 1968 Diyarbakırspor Kulübü büyük bir anlaşmaya imza attı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK

Alınan bilgilere göre önümüzdeki sezon hedef olarak 3.Lige çıkmayı planlayan 1968 Diyarbakırspor Kulübüne, Malamira İnşaat A.Ş sponsor olduğu öğrenildi.

TÜRKİYE'NİN SAYILI İNŞAAT ŞİRKETLERİNDEN

Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol anlaşma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, hedeflerinin çok büyük olduğunu belirterek şunları söyledi: "Önümüzdeki sezon BAL Liginde planlarımıza göre şampiyonluk hedefi koyduk. Ankara'da yaşayan değerli işadamımız Malamira İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Baykara kulübümüze önümüzdeki yıl için sponsor oldular. Spora verdikleri destekten ötürü şahsım ve kulübüm adına Sayın Baykara'ya ve Malamira İnşaat'a çok teşekkür ediyoruz. Ben 25 Yıldır bu memleketin gençlerine ve spora maddi ve manevi olarak destek veriyorum. Daha önce kurduğum takım şimdi 3.Ligde. Geçen sezon 1968 Diyarbakırspor Kulübü'nü ligde aldık ve bu sezon şampiyon olarak BAL Ligine yükseldik. Burada da çok fazla kalıcı olmayacağımızı söylemek isterim, tabi TFF'nin önümüze koyduğu Play-Off uygulamasını mutlaka kaldırması gerektiğini defalarca dile getirdik. Bu konuda da değerli hemşerimiz ve TFF Yönetim Kurulu üyesi sayın Edip Eren'den söz aldık. Konuyu TFF'de ele alacakları konuya sıcak yaklaştığını şimdiden söyleyebilirim. Play-Off olursa Doğu'da ve Güneydoğu'da futbol biter. Futbola yatırım yapan işadamları tek tek geri çekilirler. TFF'nin bu konuyu akılcı bir yolla çözmesini bekliyoruz" dedi.

MALAMİRA İNŞAAT SPONSOR OLDU

1968 Diyarbakırspor Kulübüne önümüzdeki sezon sponsor olan ve aslen Diyarbakırlı olan Malamira İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baykara'da, Diyarbakır'da gençlere destek olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları ifade etti: "Diyarbakır benim memleketim. Kendi öz çocuklarımıza destek vermek bizim için mutluluk verici bir şeydir. 1968 Diyarbakırspor Kulübü önümüzdeki sezon BAL Liginde önüne büyük hedefler koymuş, başkanlarıda değerli dostumuz Bedirhan Akyol'da bu konularda hem bizim, hem de kentin takdirini kazanmış çok değerli bir dostumdur. İnşallah Allahın izniyle önümüzdeki sezon gençlerimiz başarıyı Diyarbakır'ımıza getirirler." dedi.

gg.jpg

HABERE YORUM KAT