1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 1968 D.bakırspor'dan Büyükşehir'e tam destek
1968 D.bakırspor'dan Büyükşehir'e tam destek

1968 D.bakırspor'dan Büyükşehir'e tam destek

1968 Diyarbakırspor tam takım olarak Büyükşehir Belediyespor'a destek için play-off maçlarına gidiyor.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK -1968 Diyarbakırspor Yönetimi aldığı kararla Büyükşehir Belediyespor'a destek için elemelerin yapılacağı kente gidecekler.

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır Süper Liginden BAL Ligine yükselen 1968 Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol'un verdiği bilgiye göre,  önümüzdeki hafta belirlenecek olan 2.Lig Play-off maçları için takım ve yönetim olarak desteğe gidecekleri öğrenildi.

Akyol, Diyarbekirspor ismi için daha öncede destek açıklaması yaptıklarını hatırlatarak konunun kamuoyunda görüşleri doğrultusunda destek bulmasınıda sevindirici bulduklarını sözlerine ekledi.

Akyol şunları söyledi: "Diyarbekirspor ismi Büyükşehir Belediyespor ile çok özdeşleşiyor, kenti kucaklıyor. Bu ismin zaten şimdiye kadar olmaması kent için büyük bir eksikliktir. Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin Kılavuz'un bu yöndeki açıklamalarını çok olumlu bulmaktayız. Yeni Diyarbakırspor Kulübünün açıklamaları, kentte sadece bir takım varmış gibi lanse etmeleri, çakma yakıştırmalarını hiç doğru bulmadık. Bu tür açıklamaları ayrıştırmacı bulduğumuzu bir kere daha yineliyoruz. Herkes aklını başına alsın, olur olmaz saçma sapan suni tartışmalar insanları bölmekten başka bir işe yaramaz. Zaten kamuoyuda gereken cevabı onlara vermiştir.

Ayrıca Play-Off maçları için Yönetim ve takım, futbolcu, teknik ekip olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'umuzunda içinde bulunduğu play-off elemelerine eksiksiz olarak gidip destek olacağız. Diyarbekirspor bu kentin, takımı ve gerçeğidir"

HABERE YORUM KAT