1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 19 Mayıs sergisi açıldı
19  Mayıs sergisi açıldı

19 Mayıs sergisi açıldı

DİYARBAKIR- Güneydoğu'nun en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayarım içerikli resim sergisi açıldı.

A+A-

Ninova Park Alışveriş Merkezinde düzenlenen etkinlikte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençli Spor Bayramı için planlanan bazı etkinlikler, Soma faciası nedeniyle bir çok etkinlik iptal edilmesinin ardından sadece sadece spor konulu resim sergisi açılışı yapıldı.

Sergi açılışını Diyarbakır Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekili Cuma İçten ile çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı. Yoğun ilgi gösterdiği sergide en fazla beğeni toplayan resim, maden işçisinin çizilen resmi oldu.

Ninova Park Pazarlama ve Halkla İlişkiler müdürü olan Elif Yıldız, açılan serginin 19 Mayıs Gençli ve Spor Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler kapsamından hazırlandığını ifade ederek, "Planlanan programda 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde spor konulu resim sergisi ve çeşitli dans gösterileri ile spor dallarında birkaç gösteri yapacaktık. Ama Soma faciası nedeniyle planlanan tüm müzik sporlu şovlar iptal edildi'' dedi.

Vatandaşlar sergiyi gezdikten sonra hatıra fotoğrafı çekildi.


(EMA-ÜN-AŞ-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT