1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 19 Mayıs kutlamaları Dağkapı meydanında yapıldı
19 Mayıs kutlamaları Dağkapı meydanında yapıldı

19 Mayıs kutlamaları Dağkapı meydanında yapıldı

Diyarbakır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, ilk kez stadyum dışında yapıldı.19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, sabah saatlerinde Diyarbakır Anıt Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

A+A-

Diyarbakır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, ilk kez stadyum dışında yapıldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, sabah saatlerinde Diyarbakır Anıt Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Kutlamalar, bu yıl ilk kez stadyum yerine Dağkapı Meydanı'nda gerçekleştirildi. Dağkapı Meydanı'ndaki törenlere AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Cuma İçten ve Süleyman Hamzaoğulları, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Recep, 2'nci Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Nejat Bilgin ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, bir konuşma yaptı.

İlk kez Dağkapı meydanında yapılan törenlerde Dicle Üniversitesi Modern Halk Dansları ekibi ve Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin folklor gösterileri sergilendi. Öğrencilerin tarafından uzakdoğu sporları gösterilerinin yapıldığı törenin sonunda Vali Mustafa Toprak, Emniyet Müdürü Recep Güven ve milletvekilleri, folklor ekibiyle birlikte halay çekti.

HABERE YORUM KAT