1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı
18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı

18 Mart Çanakkale şehitlerini anma programı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'inci yılı törenle kutlandı.

A+A-

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törene Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Diyarbakır Şube Başkanı Reşit Can ile çok sayıda asker ve polis ile vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törende, Vali Mustafa Toprak, şehit aileleri ve gazilere devlet övünç madalyası ve beratını verdikten sonra bir açıklamada bulundu. Şehitleri minnet ile andığını belirten Toprak, ittifak noktalarını güçlendirdikçe Türkiye'nin gelecekte hak ettiği yeri alacağını söyledi.

Toprak, "Çanakkale zaferi ile birlikte şehitler günü olarak kutladığımız bu anlamlı zafer gününde kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz ve hatırlıyoruz. Bizler şehitlerimizden kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek çok daha yükseklere taşıyacağız. İnanıyorum ki bizi millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça aramızdaki ihtilafları bertaraf edip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri alacaktır. Tarih boyunca verdiği var olma mücadelelerinden hep zaferle çıkmış olan büyük milletimiz bu gün bir bayrak altında hür olarak yaşıyor olmasını, kanlarıyla şanlı bayrağımıza renk vermiş şehitlerimize ve gazilerimize borçludur” diye konuştu.

Toprak'ın konuşmasının ardından Çanakkale zaferini anlatan bir sunum yapıldı. Sunumun ardından bir okulun öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi yapıldı.

HABERE YORUM KAT