1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 18 bin elektrik abonesi icralık
18 bin elektrik abonesi icralık

18 bin elektrik abonesi icralık

Güneydoğu'da ödenmeyen elektrik faturaları, kesintileri beraberinde getirdi. Borcunu ödemeyen 18 bin abone için suç duyurusu ve icra takibi başlatıldı, Belediyeler, emniyet ve askeri tesisler de borcunu düzenli ödemeyenler listesinde.

A+A-
Güneydoğu Anadolu'da elektrik borcunu ödemeyen 18 bin abone için kritik süreç başlıyor. Son iki ayda kaçak elektrik kullanan ve borcunu ödemeyen 9 bin 561 abone hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 8 bin 123 abone için de icra takibi başlatıldı.
 
Borçlu aboneler sadece kişiler değil. Mardin, Batman'ın Gercüş ve Kozluk ile Şırnak'ın İdil ilçe belediyesinin de elektriği borçları yüzünden kesildi.Mardin Belediyesi ise, DEDAŞ hizmet binasını ruhsatsız olduğu gerekçesiyle içinde personeliyle mühürledi.  Dicle Elektrik, borçların ödenmesi için faiz affı ve taksitlendirme kampanyası başlattı. Borcunu ödemeyen 217 bin abonenin elektriğinin kesileceği açıklandı.
 
Ancak 3 kez uzatılan kampanya istenen etkiyi sağlamadı. Abonelerin sadece yüzde 15'i borcunu ödedi ya da anlaşma yaptı. Ödemeyenler için kesintiler başladı. Bölgede kaçak kullanım o kadar yaygın ki ekiplerin denetimleri de kolay olmuyor. Batman'da Aralık ayında kontrol ve kesim için bir mahalleye giden 7 kişilik DEDAŞ ekibi saldırıya uğradı.
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT