1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 18 bin 76 aileye dayanışma eli
18 bin 76 aileye dayanışma eli

18 bin 76 aileye dayanışma eli

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında Sur ve Silvan’da evlerini terk etmek zorunda kalan ve ekonomik durumu iyi olmayan 18 bin 76 aileye gıda, giysi ve nakdi yardımda bulundu, günde 1000 kişiye sıcak çorba, Ramazan’da 64 bin kişiye s

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2015 yılında ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam koşullarını bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla düzenli olarak gıda yardımı, nakdi yardım ve giysi yardımında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmet ve Yardım Şube Müdürlüğü’ne başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 18 bin 76 aileye gıda ve nakdi yardımda bulundu. Buna göre Büyükşehir Belediyesi 8260 aileye gıda yardımı, 653 aileye nakdi yardım, Silvan ve Sur’da evlerini terk etmek zorunda kalan 6302 aileye gıda yardımı, Sur’dan göç etmek zorunda kalanlar da dahil olmak üzere 2 bin 111 kişiye bot ve mont, 108 yatak, 238 battaniye ile Ramazan ayında 750 aileye gıda yardımında bulundu. 3 bin aileyle yüz yüze görüşmeler yapılarak, ihtiyaçları tespit edildi.

2 BİN ADET MONT VE BOT DAĞITILDI


Bu yıl altyapısı oluşturulan Giysi Bankası’nda, ihtiyaç sahiplerine bin adet kışlık mont ve bin adet bot dağıtımı yapıldı. Alan çalışmalarında tespit edilen 21 yaşlının evi tadilattan geçirerek onarıldı.


IŞİD saldırıları sonucu Şengal’den göç etmek zorunda kalan ve Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla oluşturduğu Fidanlık Yaşam Alanı’nda kalan Ezidilere, 2015 yılı içerisinde 1 milyon 215 bin TL’lik ekmek, 236 bin 160 TL değerinde yoğurt, yumurta ve tavuk yardımında bulunuldu. Kampın diğer ihtiyaçları kentteki yardımseverler tarafından karşılandı.

64 BİN ÖĞÜN SICAK YEMEK DAĞITILDI


Ramazan ayında dayanışma amacıyla kentin dört farklı noktasına iftar çadırı kuran Sosyal Hizmet ve Yardım Şube Müdürlüğü, iftar çadırlarında binlerce kişiye 63 bin 800 adet sıcak yemek dağıttı. Ayrıca Dicle Üniversitesi Hastanesi’ndeki hasta yakınları düşünülerek kurulan iftar çadırında yurttaşlara sahur ikramında bulunuldu. Ramazan ayında 750 aileye içinde şeker, yağ, salça, pirinç, kuru bakliyat, bayram şekeri ve kolonyanın bulunduğu yardım paketleri dağıtıldı.

158 BİN 900 KİŞİYE SICAK ÇORBA


Dicle Üniversitesi yerleşkesinde Eğitim Fakültesi önü ve Araştırma Hastanesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi’nin kesiştiği noktalara yerleştirilen Çorba Çeşmeleri’nden şimdiye kadar 158 bin 900 kişiye sıcak çorba dağıtıldı.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler