1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 17 Yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan sanığı 34 yıl hapis
17 Yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan sanığı 34 yıl hapis

17 Yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan sanığı 34 yıl hapis

Diyarbakır'da bıçakla tehdit ederek evine girip 17 yaşındaki R.A.'ya, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 20 yaşındaki Fatih Nerede, 34 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; daha önceden çok sayıda hırsızlık, gasp ve tecavüz suçundan kaydı bulunan Fatih Nerede, 3 Mart 2012 tarihinde Bağlar İlçesi'nde R.A. adlı genç kızı bıçak tehditiyle eve soktu. Evden 100 lira ile çeyrek altın alan zanlı Nerede, genç kıza cinsel istismarda bulunduktan sonra kaçtı.

Cinsel istimara uğrayan kızın durumu ailesine anlatması üzerine, durum savcılığa bildirildi. Mağdur kız, sabıkalılar albümünden Fatih Nerede'ye teşhis etti.

3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE TECAVÜZ ETTİĞİ

Polisin aradığı Fatih Nerede, olaydan 8 gün sonra bir tecavüzde daha bulundu. Gündüz saatlerinde, evli ve 2 çocuk annesi 28 yaşındaki H.A.'nın evine girdi. 3 yaşındaki kızını öldürmekle tehdit ederek H.A.'ya, çocuğunun gözleri önünde tecavüz etti. Genç kadının bağırması üzerine toplanan mahalle sakinleri, Fatih Nerede'yi kaçmaya çalışırken yakalayarak polise teslim etti. Ardından Emniyet Müdürlüğü'ne çağırılan mağdur R.A, zanlı Fatih Nerede'yi teşhis etti.

RUH VE BEDEN SAĞLIĞI BOZULDU

Sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan şüpheli, Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne kondu. Tecavüz mağduru genç kız daha sonra Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Genç kızın ruh ve beden sağlığının bozduğu belirtildi.

MAHKEME 34 YIL HAPİS CEZASI VERDİ

Hazırlanan iddianamenin kabulünün ardından Fatih Nerede, Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Davanın son duruşmasına tutuklu sanık Fatih Nerede ve avukatı katıldı. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı Mesut Konuk, suç tarihi itibariyle mağdurenin 18 yaşından küçük olduğunu belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Daha sonra söz hakkı verilen sanık Fatih Nerede, daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirtti. Son sözü sorulan sanık Nerede, "Bir diyeceğim yoktur" dedi.

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme daha sonra kararını açıkladı. Mahkeme, sanık Fatih Nerede'yi 'Silahlı olarak konutta yağma', 'Silahlı olarak konut dokunulmazlığı ihlali' ve 'Çocuğun ruh ve beden sağlığı bozulacak şekilde cinsel istismarı' suçlarından 34 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, cezayı alt sınırdan uzaklaşılarak verdiğini karar metninde de belirtti.

Mahkeme kararında sanığın geçmişi, suç işleme konusundaki eğilimleri ve suçtan pişmanlık duyduğu halinin gözlemlenmemesi nedeniyle verilen cezanın tamamında hiç bir indirim hükmünün uygulanmadığı da ifade edildi.

TECAVÜZDEN YARGILANIYOR

Genç kıza cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 34 yıl hapis cezasına çarptırılan Fatih Nerede, aralarında H.A.'ya tecavüz etmenin de bulunduğu benzer suçlardan yargılanmasına ise devam ediliyor.

HABERE YORUM KAT