1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 17 Aralık operasyonu
17 Aralık operasyonu

17 Aralık operasyonu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) üyeleri, 17 Aralık 2013'te düzenlenen yolsuzluk operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensupları ile bir araya gelen DOSİAD üyeleri, son günlerdeki yolsuzluk operasyonu ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

DOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, son dönemdeki bazı olumsuz olayların etkisiyle huzursuz olduklarını söyledi. Türkiye'nin barış süreci ile ilgili önemli yol aldığını belirten Özkılıç, 100 yıllık inkar ve ret politikasının sona erdiğini, hiç kimsenin bu sürece zarar verme lüksünün olmadığını ifade etti. Süreçle birlikte gerçekleşen bu ortamın korunması adına her anlamda DOSİAD olarak destek vereceklerini anlatan Özkılıç, “İşa damları olarak, ülkemizin ve bölgemizin geleceğine daha fazla yatırımlarla katkı yapabilmemiz için birincil beklentimiz, büyük bedellerin ödenerek elde edilen huzur ve güven ortamının devamıdır” dedi.

“ORTAYA ÇIKAN EKONOMİK SIKINTIYI KAMUOYU İLE BİRLİKTE İZLEMEKTEYİZ”

17 Aralık 2013'te düzenlenen rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından ortaya çıkan belirsizliğin ekonomide yol açtığı sıkıntıyı tüm kamuoyu ile birlikte izlediklerini aktaran Özkılıç, “Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının sonuna kadar araştırılmasını herkes gibi bizler de istemekteyiz. Bu sürecin, yargı bağımsızlığı, demokrasi ve hukuk devleti ilkesinden taviz verilmesinden takip edileceğinden şüphe duymamaktayız.

Yaşanan olaylarla birlikte, son bir haftada piyasa göstergelerinde görülen 20-25 milyar dolar zararın çok ötesine geçebileceğinden ve demokrasimizin zarar göreceğinden endişe etmekteyiz. Ülkemiz iyi komşuluk ilişkileri ile ekonomik anlamda önemli bir büyüme yakalamıştır. Bu dengelere herkesin dikkat etmesi gerekmektedir. Söz konusu adli bir operasyonun, ekonomimize bu şekilde yansımasını doğru bulmuyoruz” diye konuştu.

Sıkıntıların, demokrasi kapsamında halkın iradesi gözü önünde bulundurularak, sorunların çözülmesi gerektiğini, çözüm yerinin meclis olduğunu bildiren Özkılıç, şöyle devam etti:

“Son zamanlarda yaşanan sıkıntıların demokrasi çerçevesinde ve halkın iradesi göz önüne alınarak çözüleceğini umut etmekteyiz. Çünkü halkın iradesinin yansıdığı yer meclistir, demokrasilerde bütün kararlar mecliste alınır, dolayısı ile meclis dışından müdahalelerin demokrasi tanımına ters düşeceğini savunmaktayız. Yanlış uygulamaların ve sert üslupların, ülkemizi ve herkese zarar verebileceğini, bu görüşler doğrultusunda herkesi demokrasi içerisinde sağduyuya davet ediyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin geleceği, barış ve ekonomimizin istikrarı için Başbakanımıza güveniyoruz.”


(YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT