1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 16 yaşında ticarete atıldı
16 yaşında ticarete atıldı

16 yaşında ticarete atıldı

16 yaşında ticarete atılan ve 25 yaşında altı turizim tesisinin başına geçen genç iş adamı başarı hikayesini anlattı.

A+A-
Turizmin göz bebeği olan Bodrum'da 5 yıldızlı Royal Arena Resort otelin işletmecisi olan 25 yaşındaki genç girişimci Şerif Taşdemir 9 yılda yaptığı başarılı işlerle adından söz ettirmeye başladı. 16 yaşında üniveriste ye hazırlanırken yaptığı ilk ticari girişim sonucunda başarılı olan Taşdemir İstanbul'un birçok bölgesinde spa merkezleri açtı.
 
Turizme atılım yapmak istemesi ile birlikte Bodrum'un en güzel bölgelerinden biri olan Gümbet'te 5 yıldızlı Royal Arena Resort otelin işletmesi alan Taşdemir, Bodrum'a 12 ay turizim içinde kolları sıvadı. Küçük yaşlarda ticari hayata atılan genç girişimci işlerini kısa zamanda büyüterek beş spa merkezi ve 5 yıldızlı otelin başına geçerek kısa zamanda ibüyük başarı elde etti.
 
İş dünyasına nasıl girdiğini anlatan Taşdemir “Ticaret hayatıma 16 yaşında üniversiteye hazırlandığım dönemlerde başladım. Şuan hala aktif olan ve benim için özel bir yeri olan Kardelen Spa firmamızın ilk şubesini kurarak iş dünyasına ilk adımı attım”ifadelerini kullandı.
 
Kısa sürede yakaladığı başarının formülünü de anlatan Taşdemir “ En önemli etken ailemdi diyebilirim. En başından beri beraber yürüdüğümüz abilerim Tarik ve Tanju Taşdemir'in, ailemin sürekli bana olan güveni işlerimizin hızla büyüyüp ilerlemesine ve kurumsal bir şirket olmamıza doğrudan etki sağladı. Tabi bunların yanında teknolojiyi çok aktif kullanmam da hızlı büyümemizde önemli bir etkendi. İş hayatımla ev hayatımı tamamen birbirinden ayırabilmem daha sağlıklı kararlar almama olanak sağlıor.
 
23 yaşın da evlendim. Eşim iş konusunda her zaman bana destek olup başarılarımı takdir etmiştir. Başarılı bir erkeğin arkasında bir kadın vardır lafı son derece doğruymuş.Bir haftalık birde kızım dünyaya geldi. Baba olma duygusuyla aileme ayırdığım vakit daha da arttı. Onlar benim herşeyim”dedi.
 
Genç yaşta yakaladığınız bu başarı nasıl bir duygu diye soran gazeteciler Taşdemir ise “Çok güzel bir duygu. İnsanın emeğinin karşılığını alması kadar güzel birşey yoktur hayatta. Tabiki bunları başarırken hayatınızdan birçok fedakarlık yapmak zorunda kalıyorsunuz.Ama yaptığınız işi severek yapmak en önemlisi.Şirket içerisindeki iş bölümümüzün dengeli bir yapıya sahip olması da koordinasyonumuzu kolaylaştırıyor.Teknolojik altyapıya yaptığım yatırımlarla bu sistemleri yönetmek dahada kolay bir hal alıyor.
 
Bodrum'da bulunan Royal Arena Resort oteldeki başarısınıda anlatan Taşdemir “Bodrum otelleri denilince ilk akla gelmemiz bizim için çok önemliydi. Bu hedefle yola çıkmıştık. Royal Arena ailesi olarak bunu hep birlikte başardık. Firma olarak reklama çok ciddi bütçeler ayırıyoruz ve bunun sonucunu kısa sürede alıyoruz. Bodrumdaki bir çok büyük organizasyonun otelimizde yapılması bizim için büyük bir onur. Çalışanlarımızın ve bizim kendimize olan güvenimizi arttırıyor”dedi.
 
12 ay turizm için kolları sıvadıklarınıda ifadelerine ekleyen İş adamı Taşdemir “Bodrum bölgesinde kışın otel açmak ve yoğunluk sağlamak yaz sezonuna göre gerçekten çok zor bir iş. Bölgeye uçak seferlerinin çok az olması bu durumu dahada zorlaştırıyor .
 
Antalya'nın başardığı otelcilerin birlik beraberliğini ne yazikki bodrumda sağlamak mümkün değil.70-80 yaşında garantici insanların otelcik yaptığı bir yerde genç bir beyinle savaşmak kolay olmuyor.Yıllık ortalama sıcaklığının antalyadan yüksek olduğu ve tarihi yerlerinin,şehir mimarisinin eşsiz olduğu bodrumu kışın kendi haline bırakmak büyük hata olurdu diye düşünerek üç yıldır güzel işler başarıyoruz.Bir çok büyük organizasyona ev sahipliği yapıyoruz”.
 
İleriye dönük hedeflerinide anlatan Taşdemir “Kardelen Spa ve Royal Arena olarak başlıca hedefimiz dengeli bir şekilde büyümek zincirlerimize yeni ve güçlü halkalar katmaktır. Her şubemizde ilk günkü heyecan ve mutluluğu yaşamak ümidiyle çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT