1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 150 kadın kursiyer sertifika aldı
150 kadın kursiyer sertifika aldı

150 kadın kursiyer sertifika aldı

Bismil Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Nujin Kadın Merkezi, bilgisayar, el sanatları, kuaförlük, trikotaj, dikiş-nakış, aşçılık, Kürtçe ve İngilizce kurslarını bitiren 150 kursiyere sertifikalarını verdi.

A+A-

Bismil Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Nujin Kadın Merkezi, 150 kursiyerine düzenlenen törenle sertifikalarını verdi.

Nujin Kadın Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu, Kürt kadınlarının çektiği zorluklara değinerek, “Kadınlar her dönemde baskı, tecavüz, adaletsizlik ve zorluklarla karşı karşıya gelmişlerdir. Kürt kadınları sadece kadın oldukları için değil, hem dillerinden hem de kültürlerinden dolayı zulüm ve baskı görmüşlerdir. Bu açıdan siz kadınlar aldığınız eğitimlerden sonra bu başarı belgelerini almanız bizi çok sevindiriyor. Umarım bu mücadeleniz ve başarınız her zaman bu şekilde sürer” dedi.

Konuşmanın ardından bilgisayar, el sanatları, kuaförlük, trikotaj, dikiş-nakış, aşçılık, Kürtçe ve İngilizce kurslarını bitiren 150 kursiyere, Eminoğlu tarafından sertifikaları verildi. Kursiyer ve kurs hocalarının konuşmalarının ardından Aram Tigran Kültür Merkezi'ne bağlı Koma Denge Aram ve Koma Keske Sor tarafından müzik dinletisi verildi.

HABERE YORUM KAT