1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 15 Temmuz tarihe “Demokrasi Zaferi” olarak geçecektir
15 Temmuz tarihe “Demokrasi Zaferi” olarak geçecektir

15 Temmuz tarihe “Demokrasi Zaferi” olarak geçecektir

Diyarbakır Parkorman’da gerçekleştirilen Demokrasi Nöbetine ilk günden bu yana katılan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz yaptığı konuşmada, “15 Temmuz gecesi Türkiye tarihine karar bir leke olarak geçmiş olsa da Türkiye tarih

A+A-

15 Temmuz darbe girişimin ardından Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Diyarbakır’da da halk demokrasi nöbetlerinde hazır bulunmaya devam ediyor.

Sivil Toplum Kuruluşlarından, kamu kurum amirlerine, çoluğundan çocuğuna 7’den 70’e herkesin katıldığı Diyarbakır Demokrasi Nöbetine Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanlığıda hazır bulunuyor.  

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz ve dernek üyelerinin her gün hazır bulunduğu Demokrasi Nöbeti renkli görüntülere de sahne oldu.

Dün akşam gerçekleştirilen Demokrasi Nöbeti’nde sahneye çıkan ve halka hitap eden Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, halka hitap ederek, “15 Temmuz gecesi Türkiye tarihine karar bir leke olarak geçmiş olsa da Türkiye tarihine Demokrasi zaferi olarak geçecektir” dedi. 
Her gün demokrasi nöbetinde Diyarbakırlılarla sabahlara kadar nöbet tutan Erdemliler Hareketi derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz’ın konuşması sırasında halk sevinç gösterisinde bulundu. Diyarbakır’da yapmış olduğu çalışmalarla isminden sıkça söz ettiren Atilla Kaymaz demokrasi nöbetlerinde de halkın taktirini kazandı. 

Platformda bir konuşma yapan Kaymaz, “15 Temmuz gecesi Türkiye tarihi ne kara bir leke olarak geçmiş olsa da, Türkiye tarihine demokrasi zaferi olarak geçecektir. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız bu hain olay  bir kalkışma hareketi  veya darbe  girişimi değildir bu açıkça Türkiye’yi, işgal hareketiydi. Bunu yapan vatan hainleri, şerefsizler, alçaklar, namussuzların hak ettiği cezayı alacaklarından  kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 

Fetö teröristinin Türkiye’deki tüm karanlık eylemlerden sorumlu olduğunu da sözlerine ekleyen Kaymaz, “Fetö elebaşısı 15 Temmuz gecesi Türkiye halkının iradesiyle yerle yeksan olmuştur. Bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu’da yaşadığımız terör olaylarının sebebi kumanda edeni ve katili yine Pensilvanya’daki alçak Fetoymuş. Devlet başkanımız, Cumhurbaşkanımız  sayın Recep Tayyip Erdoğan   bey bitti demeden  bitmeyecek olan milli irade ve demokrasi  nöbetini ilelebet tutacağımıza  söz verdik, yolunu takip edeceğiz   bu vatan hepimizin vatanıdır.

Görüyorsunuz devletsiz komşu illerimiz Suriye ve Irak’ta  hergün  savaş ve kan   ölüm ve göz yaşı  kirli savaşta var. Amerika’nın kirli planları Mısır’da  başarılı oldu, Ukrayna’da  başarılı oldular. Ancak 78 milyonluk  Türkiyemizde, Çanakale ruhuna çarptılar, alçakça yapılan saldırıda  vefat eten demokrasi şehitlerine Allahtan rahmet dileriz yaralılarımıza Allah hayırlı şifalar dilerim. Allah bizleri kurtardı. Devletimizin ekmeğini yediler ve yedikleri ekmeğe ihanet ettiler. Onurlu halkımız kendilerine düşen görevi kahramanca yaptı” diye konuştu. 
 

HABERE YORUM KAT