1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 140 hakim ve savcı adayı Diyarbakır'da
140 hakim ve savcı adayı Diyarbakır'da

140 hakim ve savcı adayı Diyarbakır'da

Adalet Akademisinde bulunan 140 hakim ve Savcı Adayları Kadim Medeniyetlere Yolculuk Proğramı adı altında Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa İllerine gezi proğramı düzenledi.

A+A-
DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz,Diyarbakır Adelet Komisyonu Başkanı Cihan Kart,Bölge Adliye Başsavcısı Mahmut Yalçın Anı, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkan Vekili Şeyhmus Ayhan, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkılıç,Şükrü Boylu tarafından Diyarbakır'da karşılanan Hakim ve Savcı Adayları Diyarbakır'a hayran kaldı.
 
DTB'den tarihi handa kahvaltı
 
Adalet Akademisi Hakimleri Mehmet Kaya,Serhat Üstüner,Erhan Ürkmez ile 140 Hakim ve savcı adayına Diyarbakır Ticaret Borsası tarafından Tarihi Hasanpaşa hanında yöresel kahvaltı ikram edildi.
 
'Herkesin duyarlılık göstermesi gerekiyor'
 
Bu tür etkinliklerin sürekli olarak  devam ettirilmesi gerektiğini belirten Diyarbakır Ticaret Borsası Başkan Vekili Şeyhmus Ayhan, Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımına herkesin duyarlılık göstermesini istedi.
 
DTB Başkan vekili Ayhan,Diyarbakır ve ilçelerinin turizm potansiyeli açısından oldukça iyi durumda olduğunu ve  Diyarbakır'da yaşayan herkesin gönüllü olarak Diyarbakır'ın tanıtılması için büyük bir çaba içerisinde olması gerektiğini belirterek Kadim Medeniyetlere Yolculuk Proğramının Diyarbakır ayağını organize eden Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT